ליווי של עורך דין תביעות סיעוד

ההורים שלנו מתבגרים בכול יום ואנו, אשר קיבלנו מהם את כול האהבה והחיזוקים שיש - מוצאים עצמנו אבודים מול העבודה שההורה החזק והכל יכול שלנו - הפך לפתע לאדם קשיש, חסר אונים, בודד ואפילו כזה שזקוק לטיפול צמוד. במקרים כאלה, נעשה הכול כדי שההורה ימשיך לחיות חיים מלאים איכותיים ובריאים.

אחת הדרכים לשמור על בריאותו ועל איכות חייו של ההורה, קורית באמצעות קבלת סיוע מהמוסד לביטוח לאומי. מוסד ממשלתי זה עליו להבטיח שהקשישים במדינה יחיו את חייהם בכבוד. לכן הוא מעניק קצבת זקנה, גמלת סיעוד או סיוע רפואי שניתן על ידי מוסדות הטיפול שיש במדינה. במידה וההורה אינו מצליח לממש את הזכויות שלו מול המוסד לביטוח לאומי, יש להגיש תביעת לקבלת גמלה סיעודית עם ליווי של עורך דין תביעות סיעוד. עורך הדין יספק לכם ייעוץ מקצועי ויזרז עבורכם תהליכים בירוקרטיים מפרכים.

כיצד עוד אפשר לשפר את חייהם של ההורים המזדקנים שלנו?

זה נכון, כולנו רוצים להיות עם ההורה הקשיש כמה שיותר זמן ולבלות עמו שנים איכותיות וטובות. ובכול זאת, לא תמיד יד המקרה מאפשרת את הזמן הזה, זאת בעיקר במקרים של מגורים רחוקים, חוסר זמן ויכולות להגיע בכול יום לבקר אצל ההורים. במקרים שההורה זקוק להשגחה צמודה, רבים ירצו לבחון בתי אבות המתאימים עבור ההורים. כדי לבחור מקום נכון ואיכותי: כדאי להכנס אל מדריכים מקצועיים באינטרנט אשר מרכזים את כול בתי האבות שיש בארץ ברשימה מסודרת.

פורטל מקיף שמאפשר מידע אודות פתרונות לדיור מוגן, יספק לכם מידע אודות מוסדות מובחרים, מחיר מגורים בדיור מוגן, תוך השוואות מחירים, חלוקה של בתי אבות על פי ערים ומידע חשוב נוסף.

בחירת דיור מוגן להורים

לאחר שבחרתם מספר בתי אבות אופציונאליים, חשוב להגיע עם ההורה אל מספר בתי אבות שבחרתם. בדקו את השירותים במקום, את הצוות הרפואי, את הדירות והתנאים. וודאו כי הדיור המוגן מכיל רופאים ואחיות ומציע שירותי בית מרקחת, מעבדה, חדר אוכל נקי ושירותי ניקיון. בדקו כי יש פעילויות מגוונות עבור הקשישים וכי היחס במקום הולם. חפשו המלצות אמיתיות על בתי אבות טובים בארץ. בכך תבטיחו כי ההורה שלכם יהיה בידיים טובות.

הגיעו לבקר

בין אם ההורים שלכם גרים בבית הפרטי שלהם לבין אם הם נמצאים בבית אבות או במוסד לקשישים מטעמה של המדינה - מומלץ להגיע לבקר את ההורים לפחות פעם בשבוע. לעיתים אנו מוצאים את עצמינו חסרי זמן או יכולת להגיע לבקר את הסבים של המשפחה, ובכול זאת יש לעשות מאמץ כדי להגיע לביקור עם הנכדים. השתדלו להקשיב להורה, לארח לו חברה ואף לטייל עמו בעיר או לשבת יחד בבית קפה. ביקור שלכם ירומם באופן מידי את מצב רוחם של ההורים.

חוגים וטיפולי גוף נפש

קשישים שמגיעים לגילאים מופלגים, סובלים לעיתים מבדידות חמורה, מזעם או מתחושות קשות ושליליות. לכן יש להתאים להם טיפול פסיכולוגי או טיפולי גוף נפש להפגת הבדידות. רשמו את ההורים לחוגים במתנ"ס, ובמידה ואתם בוחרים לשכן אותם בבית אבות - הקפידו שיהיו בו חוגים ופעילויות. בדקו איזה טיפולים ברופאה המשלימה יכולים לסייע להורים שלכם: טיפולים כמו איורוודה, שיאצו, טווינה וכדומה, יכולים לסייע להורה - רק בשל המגע של המטפל היחס ובכך שיפור מצב הרוח. בדקו איזה סדנאות יצירה יכולות להתאים להורים הקשישים ואילו פעילויות ירוממו אותו. בכך תוכלו לשפר משמעותית את חייו של ההורה הקשיש.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.