איכות טיפול ואיכות חיים בבתי אבות

במידה רבה של צדק אנו מתייחסים ומקדישים חשיבות מרובה לאיכות הטיפול הניתנת ליקירינו בבית האבות. ככלל, איכות הטיפול מתייחסת למגוון ואיכות השירותים המסופקים על ידי המערכות השונות המופעלות בבית האבות. מערכות אלו מספקות שירותים רפואיים, סיעודיים, מלונאיים, וחברותיים – תרבותיים, מטרת המערכות הטיפוליות בבית האבות להבטיח איכות חיים מירבית ללקוח הקשיש (צרכן השירותים). יחד עם זאת, יש להבין, שלא בהכרח, איכות טיפול מירבית, תבטיח איכות חיים משופרת לדייר הקשיש, ועל כך נאמר, סוף מעשה במחשבה תחילה. כדי להבטיח איכות חיים טובה ללקוח הקשיש יש להקדים ולהגדיר עוד בטרם הכניסה לבית האבות את צרכיו ורצונותיו של הלקוח. להלן מספר דוגמאות:

***תקשורת – באם הקשיש דובר אך ורק שפה אחת, לדוגמה – רומנית, יש לברר האם לפחות כמה מהדיירים או מאנשי הצוות דובר רומנית. חוסר תקשורת או תקשורת לקוייה יפגעו קשות באיכות חיי הקשיש.

***תנאי מגורים – באם רצונו של הקשיש לגור לבדו בחדר ללא שותפים, יש לעשות כל מאמץ למצוא בית שיאפשר זאת.

***גינה ושטחים ירוקים – ישנם לקוחות רבים החפצים להיות בסביבה סאב – אורבנית פסטוראלית, כאשר יש אפשרות לצאת ולשהות בסביבה ירוקה ורגועה.

***שירותי דת – ישנם דיירים קשישים שחשוב להם שהבית יכלול בית כנסת. ישנם מספר (מועט) של בתים שכוללים בית כנסת.

***המרקם החברתי-תרבותי-תפקודי של הדיירים – באם לדוגמה מדובר בקשיש סיעודי אבל צלול חשובה המצאותו בסביבה הכוללת גם דיירים צלולים.

לסיכום, יש לזכור שאיכות טיפול אינה מהות הכל. מטרה חשובה עוד יותר היא איכות חייו ורווחתו של הקשיש. כדי להבטיח זאת, עלינו לתת משקל רב ובעוד מועד לרצונותיו והעדפותיו של צרכן השירותים. בהתאם לכך, נבצע סקר שווקים, ונבחר את הבית בעל מירב היכולות לטפל ולשמח את יקירינו.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.