בדיקת זכויות רפואיות

אנשים רבים אינם מודעים לזכויות הרפואיות שלהם, ולהטבות המגיעות להם מגורמים שונים. מדובר בסכומי כסף לא מבוטלים אשר ממתינים לכם, כשניתן לבדוק את מידת הזכאות באמצעות חברות מסוימות בשוק. מדובר בהמלצה לכל אדם שנפצע או שחלה בעבר, אך אם אתם מתקרבים לגיל היציאה לפנסיה, הגיע הזמן שתעבירו הילוך.

גיל הפרישה של גברים עומד כיום על 67, בעוד זה של הנשים על 64. לפני שהגעתם למועד זה, כדאי לבדוק האם מגיעות לכם הטבות לזכויות רפואיות. הבעיה היא שרוב האזרחים לא באמת יודעים מהן הזכויות שמגיעות להם על פי חוק, ולא מכירים את הפרוצדורה שעליהם לעבור על מנת שיזכו לממש את זכויותיהם הלכה למעשה.

ישנם מספר אלמנטים הנלקחים בחשבון במצבים אלה, כגון קצבת זקנה או קצבת נכות. מן העבר השני, אחרים זכאים לקבל סכום כסף בתור מענק, ולא קצבה חודשית, זאת על פי אחוזי נכות שנקבעו על ידי ועדה רפואית מטעמו של הביטוח הלאומי. בשביל לדעת במה מדובר ולמה אתם זכאים, יש לדעת מה הקריטריונים ומה התהליך.

כיצד ממשים זכויות רפואיות?

אדם הרוצה לממש את זכויותיו הרפואיות צריך לפנות למספר מוסדות כגון משרד האוצר, משרד הבריאות והביטוח הלאומי, כשבין הייתר יצטרך לבדוק גם במס הכנסה האם מגיעים לו החזרי מס. בנוסף, עליו לפנות לחברות הביטוח בהן הוא מבוטח, לבדוק אילו סוגי ביטוח יש לו, וגם לפנות למקום בו נמצאת קרן הפנסיה שלו. ואגב, לעיתים מתרחשים מקרים בהם צריך לפנות גם לערכאות משפטיות בשביל לממש את הזכויות הרפואיות.

לא רק בגיל פרישה

אין ספק שכאשר מתקרבים לגיל הפרישה, מימוש הזכויות הרפואיות הופך חשוב הרבה יותר. ועדיין, הגיל אינו משחק תפקיד כשמדובר בזכויות רפואיות, אשר האדם אינו מודע אליהן. לראיה, יש אנשים בעלי מוגבלות מסוימת שנגרמה להם עקב רשלנות של גורם זה או אחר, או עקב תאונת עבודה כלשהי, והם כלל לא מודעים לכך שמגיעה להם קצבה, או מענק כספי חד פעמי על המגבלה שלהם.

סוגי פטורים וקצבאות

זכויות רפואיות ניתנות במספר אופנים, שיכולים לנבוע מסיבות שונות ומגוונות. ישנו פיצוי לנפגעי תאונות עבודה, שבמקרה של נכות כתוצאה מכך יהיו זכאים לקצבה חודשית או למענק חד פעמי. קיימת גם קצבת נכות כללית, שתינתן לאדם אשר כושר ההשתכרות שלו נפגע ביותר מ-50%, וזאת עד גיל הפרישה.

כמובן שישנם עוד מספר קצבאות ופטורים אשר נמצאים במסגרת מימוש זכויות רפואיות, כמו הקלות מס מסיבות רפואיות, פיצויים לנפגעים בפעולות איבה ובשירות הצבאי, קצבה למצב רפואי מיוחד, נפגעי פוליו, גמלת סיעוד – והרשימה עוד ארוכה.

חברות למימוש זכויות רפואיות – אמין ויעיל

כיום, ישנן מספר חברות בישראל אשר מציעות שירותים של מימוש זכויות רפואיות, והן מתמחות בחיפוש ומציאת הזכויות שמגיעות לכם. לא קשה להבין את חשיבותן: פעמים רבות, אין ביכולתם של האנשים שמעוניינים לממש את זכויותיהם להתמודד מול רשויות המיסים והביטוח הלאומי. החברות האמורות מעניקות את השירות המדובר במחיר סביר, ומקצרות את התהליך.

השירות כולל בדיקה מול כל הגורמים הרלוונטיים האם מגיעות לאדם מסוים זכויות רפואיות או קצבאות שונות, זאת לאחר בדיקת מצבו הבריאותי, גילו ויכיוצא בזה. חברות למימוש זכויות רפואיות הן תחום עולה בשנים האחרונות, והן מספקות את השירות לאזרחים רבים, שיכולים לקבל באמצעותן כספים שספק אם היו בהישג ידם במצבים אחרים.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.