בית אבות במרכז כפתרון לגיל הזהב

בית אבות הוא המוסד המוגן והטוב ביותר עבור מבוגרים, קשישים ובני גיל הזהב. למיקום הגאוגרפי של בית האבות ישנו חשיבות רבה כיום.

ראשית, רק בבית אבות מקבלים הדיירים יחס מקצועי של צוות רופאים ואחיות. המעקב אחר המבוגרים נמשך במשך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, והוא כולל לצד טיפול בריאותי שגרתי גם מתן מענה על צרכי חירום. הצוות המוסמך לטפל בדיירי בית אבות הוא בעל ניסיון, מחויבות וידע. שנית, בית אבות מעניק עבור מבוגרים את התשתית האיכותית ביותר לפעילויות תרבות וחברה. מבוגרים המגיעים לבית אבות מקבלים הזדמנות לפתח מערכות יחסים חברתיות חדשות, להתנסות בפעילויות העשרה ולפתח יכולות קוגנטיביות ופיזיות.

את היתרונות של בתי אבות ניתן לראות באופן ברור באיזור המרכז. הביקוש לבתי אבות במרכז גבוה יותר בהשוואה לפריפריה, וכתוצאה מכך ישנה תחרות המעלה את הרמה של מוסדות הדיור המוגן. מבוגרים באיזור המרכז יכולים לבחור היום מבין שורה ארוכה של פתרונות דיור מגוונים ואיכותיים. במרכז יש את בתי האבות הטובים ביותר ולכן כדאי לדעת איך לבחור אותם.

מה היתרון של בית אבות במרכז לעומת אזורים אחרים?

מגורים במרכז מספקים למבוגרים גישה נוחות למוסדות בידור, אמנות ותרבות. במרחק של דקות נסיעה בודדות יכולים דיירים עצמאיים של בתי אבות לצאת אל חופי הים, להצטרף לפעילויות מרוכזות המתאימות לגיל שלהם או להגיע לטיפולים רפואיים במוסדות הבריאות הטובים בישראל. רמת החיים במרכז גבוהה בהשוואה לאיזור הדרום והצפון וכל עוד זה המצב, אין למבוגרים שום סיבה לוותר על הפריבילגיות הללו. מעבר לכך ובניגוד למה שנהוג לחשוב, לא תמיד בתי אבות במרכז יקרים יותר מבתי אבות אחרים.

באמצעות השוואה בין בתי אבות ניתן למצוא פתרונות דיור אטרקטיביים במחיר הוגן. בשלב הראשון כדאי להגיע לפגישת ייעוץ עם נציגי בית האבות, לבדוק את התנאים ולא להתבייש לבקש סיור. את הפגישה רצוי לערוך בליווי בני משפחה או קרובים שיכולים לייצג את האינטרסים של מבוגרים ובני גיל הזהב.

בשלב השני יכולים מבוגרים לבחור בית אבות לפי העדפות אישיות. יש כאלה שירצו בית אבות עם קאנטרי ופעילויות ספורטיביות, לעומת מבוגרים המחפשים אחר בית אבות עם אוריינטציה דתית ומסורתית. באיזור המרכז יש היצע רחב של בתי אבות ולכן כל אחד יכול למצוא את מבוקשו.

המלצות על פתרונות דיור לגיל הזהב

ההמלצה העיקרית היא לבחור פתרונות דיור המתאימים למצב הבריאות, לתחומי העניין ולתקציב. כדאי להתייחס למרחק בין בתי אבות לבין מגורי המשפחה וכך להבטיח כמות גבוהה של ביקורים. מבחינת תנאים בתוך בית האבות, עצמו, ההמלצה היא לבקש חוות דעת מדיירים מנוסים, לקרוא מידע באתרי האינטרנט העוסקים בתחום ולפנות לעזרה הניתנת על ידי חברות מקצועיות.

לסיכום, הבחירה בבית אבות היא החלטה קשה שצפויה להשפיע על איכות החיים של מבוגרים, קשישים ובני גיל הזהב לאורך זמן. רצוי להשקיע בהחלטה הזו את כל הזמן הדרוש וגם להתאזר בסבלנות. כדאי להביא בחשבון את היתרונות של בית אבות במרכז ולא לחשוש לנצל אותם בהשוואה לאיזורים אחרים ברחבי הארץ. כך ניתן ליהנות מהשהות בבית האבות ולהפוך את פתרונות הדיור לחלק בלתי נפרד מהשגרה.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.