בית אבות משולב

לבית אבות משולב יתרונות רבים עבור אנשים שהגיעו לגיל הזהב, בכל מצב תפקודי בו הם נמצאים. בבית אבות משולב ניתן למצוא מחלקות שונות ומגוונות אשר מעניקות מענה מיידי כמעט לכל מקרה בו תיתקלו.

המחשבה לאיזה בית אבות ללכת, או לחילופין, לאיזה בית אבות לשלוח את קרובינו אשר הגיעו לגיל הזהב, עוברת בראשו של כל אדם שמגיע לרגע בו הוא צריך לקבל את ההחלטה, שעשויה להשפיע באופן חיובי או שלילי על המשך חייו, או חייהם של הקרובים אליו ביותר.

בבית אבות משולב תמצאו מענה לרוב דרישותיכם, גם אם מדובר באנשים במצב תפקודי שמצריך טיפול ומעקב, במגוון תחומים. אם בעבר היה ניתן לקבל מענה עבור מקרים ספציפיים בבתי אבות מסויימים, בבית אבות משולב אפשר לקבל מענה עבור מטופלים שונים, גם כאלה שאינם מצריכים השגחה רפואית במשך 24 שעות. אנשים עצמאיים ובריאים יכולים לנהל אורח חיים תקין ונורמאלי גם אם הם חלק מבית אבות משולב.

היתרונות של בית אבות משולב

מלבד הנוחות עבור אנשי גיל הזהב שמגיעים לבית האבות המשולב, המקום בדרך כלל יכלול פיקוח של משרד הרווחה ומשרד הבריאות, וכולל גם מחלקת תשושים עצמאיים וגם מחלקה סיעודית, כאשר ברוב בתי האבות המשולבים יש גם מחלקת תשושי נפש. המכלול הזה מאפשר הענקת טיפול רפואי וסיעודי עבור הקשישים שמגיעים לשהות בבית האבות המשולב.

מחלקות ושירותים

כאמור, בית אבות משולב יכלול בדרך כלל מספר מחלקות, כשהבולטות שבהן הן המחלקה הסיעודית, מחלקת העצמאים התשושים ומחלקת תשושי הנפש. כיום יש בישראל עשרות בתי אבות משולבים אשר לכל אחד מהם יש את התוכנית הייחודית לו, אשר מטרתה היא להעניק לקשישים שאינם יכולים להמשיך ולהתגורר בביתם מענה במשך 24 שעות ביממה.

טיפול ברמה גבוהה

העובדים שמוכשרים לעבוד בבית אבות משולב עוברים הכשרה קפדנית גם במרכזי השתלמויות וגם בבית האבות עצמו בעבודה המעשית. העובדים המקצועיים מעניקים לקשישים תחושת ביטחון ורוגע, כשהם יודעים שיש על מי לסמוך באחרית שנותיהם. בהכשרת העובדים מושקעים משאבים רבים ורוב בתי האבות בארץ מעסיקים אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר אשר יתנו מענה מיידי, מקצועי ויעיל עבור הקשישים בבית האבות.

בית אבות משולב – למי זה מתאים?

לא חייבים להיות תשושי נפש בכדי להגיע לבית אבות משולב. בתי אבות מסוג זה מכילים גם אנשים שאינם זקוקים לטיפול סביב השעון, ממגוון סיבות. אחת הסיבות הנפוצות הן במקרה שבני זוג רוצים להיכנס ביחד לבית אבות, כשרק אחד מהם זקוק לטיפול כלשהו או לחילופין, כשכל אחד מהם זקוק לטיפול שונה. בסיטואציה כזו בני הזוג מקלים על עצמם ועל המשפחה בכך שהם נכנסים לבית אבות משולב.

במצבים שהאיבחון הוא די גבולי, כלומר, עדיין לא רואים סממנים שמעידים על קושי מסויים בתפקוד, אך למרות זאת, בעקבות אבחנה רפואית בהחלט ניתן לחזות את העתיד, עדיין אפשר להיכנס לבית אבות משולב ובינתיים להשתלב במחלקת התשושים- עצמאיים. במחלקת התשושים- עצמאיים מתקיימות בדרך כלל פעילויות תוך השגחה רפואית צמודה על ידי הצוות והדיירים רשאיים לצאת מהבית אבות מתי שליבם חפץ, זאת במטרה שישמרו על אורח החיים שהתרגלו אליו, אך בכל זאת יהיו תחת השגחה רפואית.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.