בית הורים לגיל הזהב

אם ההורים החליטו שהם מהווים נטל על משפחותיהם, או לחילופין, מרגישים בודדים בביתם ורוצים להיות בחברת אנשים בגילם, בית הורים לגיל הזהב הוא מקום אידיאלי עבורם. בית הורים לגיל הזהב הוא ללא ספק מקום אידיאלי עבור אנשים שהגיעו לגיל השלישי.

אם חשבתם שהחיים שמתנהלים בביתם של המבוגרים הם מה שהם צריכים, אז טעות בידכם. החיים בבית עלולים להיות מבודדים, מעיקים ומדכאים, וגרוע מכך, לקצר את השנים שנותרו למבוגרים לחיות. מעבר לכך, קיימת גם סכנה למבוגרים שחיים לבד בביתם, כשגל האלימות רק הולך ומתגבר וקשישים רבים נשדדים אפילו כשהם בביתם.

בעיית הזמן

הצעירים עסוקים בניהול הבית והקריירה שלהם, ולעיתים אין להם יותר מדי זמן לבקר את יקיריהם הקשישים, מה שיוצר אצל ההורים תחושה של בדידות. בבית הורים לגיל הזהב יש את כל מה שהם צריכים, אם זה טיפולים, פעילויות שונות, וגם אוזן קשבת אם צריך. יש הרבה אנשים מבוגרים שלעיתים סובלים מבעיות שונות ולא משתפים את בני משפחותיהם כדי "לא להפריע" להם באורח החיים, דבר שלא יקרה בבית הורים לגיל הזהב.

אנשי הגיל השלישי

מלבד הצורך במבקרים ואנשים שיהיו לצידם, זקוקים אנשי הגיל השלישי גם לעזרה רפואית, שלעיתים מצריכה מעקב יומיומי, מה שאין באפשרותה של משפחתם לספק בדרך כלל. עם זאת, ישנם מקרים בהם הקשישים צריכים לקבל תוספי תזונה, כדורים מסויימים ו-ויטמינים, אך ידם אינה משגת וצריך שיהיה להם מטפל שייתן להם את מה שהם צריכים ויוודא שנטלו.

בבית הורים לגיל הזהב הקשישים יקבלו יחס אישי בכל שעות היממה מהאחיות והמטפלים במקום, אשר יתנו מענה לכל צרכיהם. זאת כאמור מלבד תנאי השהייה הנהדרים שמשלבים גם פעילויות חברתיות וחיי חברה עשירים המיועדים ספציפית לבני הגיל השלישי שמגיעים לבית אבות.

בית הורים לגיל הזהב – למי זה מתאים?

למעשה כמעט לכל מי שמלאו לו 66 שנה ומעלה, והוא אינו יכול לתפקד בעצמו, או אינו יכול לנהל את חייו באופן עצמאי ולבצע את הפעולות הרגילות של אדם בגילו. עם זאת, ישנם אנשים רבים בגיל זה או שעוברים את הגיל הנ"ל בהרבה שנים, ועדיין מתפקדים כראוי ולא נזקקים להשגחה יומיומית. גם עבורם בית הורים יכול להיות מקום דיור מצוין.

בבית הורים לגיל הזהב אפשר למצוא מספר מחלקות אשר נותנות מענה לבעיות רפואיות, שעם הגיל פוקדות את הקשישים כמו דמנציה, מחלות ריאות, סרטן ועוד. מלבד זאת, בבית הורים לגיל הזהב יש מערך של עובדים סוציאליים שעומדים לשירותם של הקשישים ברוב שעות היום.

הכי טוב עבור ההורים

במקום שההורים יישארו לבד בבית ויעבירו את שארית חייהם בבדידות ולעיתים גם בחששות מפני מקרים נוראיים של אלימות, ישנה אפשרות טובה הרבה יותר שכדאי לשקול בחיוב. בבית הורים לגיל הזהב הקשיש נמצא עם אנשים בני גילו ומנהל חיי חברה מלאי הנאות כמו ריקודים, חוגי ספורט, משחקים ואפילו יציאה מרוכזת להצגות וסרטים.

זה לא כל כך קל לבוא ולשאול את ההורים אם הם מעוניינים לעבור לבית הורים לגיל הזהב, מהחשש שהם יפרשו זאת כרצון 'להיפטר' מהם, אך אם תצליחו להעביר את המסר ברגישות תוך התחשבות ברגשותיהם, אולי תצליחו להעניק להורים שנים טובות יותר, מלאות בתוכן ומהנות באותה מידה.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.