בית חולים גריאטרי

מרכזי הטיפול הגריאטרים מתמחים בטיפול בבעיות אשר בדרך כלל מלוות את גיל הזהב, תוך שמירה על רמת איכות חיים והארכת חייו של המטופל באופן יעיל ומקצועי. התחושה הקשה שמלווה את ההחלטה לשלוח אדם קשיש לבית חולים גריאטרי היא בלתי נתפסת, אך לעיתים זה פשוט בלתי נמנע.

העברה של יקירינו מעלה חששות רבות וספקות לגבי התהליך שיעברו במעונם החדש, תוך התייחסות לכלל הצרכים שלהם בחיי היום יום. טרם כניסתו של הקשיש לבית החולים הגריאטרי יש לבדוק מהו מצבו הרפואי והנפשי, וכיצד הוא מתפקד, האם הוא עצמאי או סיעודי, לוקה בנפשו, או סובל ממחלות שיכחה כאלה ואחרות.

מחלקות גריאטריות רבות

בבית חולים גריאטרי ניתן למצוא מחלקה כמעט לכל סוג של מחלה או תופעה שמגיעה בדרך כלל עם הזקנה. המחלקות הן בדרך כלל מחלקות למחלות בכליות, בעיות שיניים ולסת, מחלקה העוסקת במחלות הסרטן, מחלות עור, בעיות לב, מחלקה פסיכאטרית כמובן, מחלקת טיפול נמרץ ועוד. בית חולים גריאטרי אמור להכיל את כל המחלקות שבהן ניתן לקבל טיפול עבור מחלות ותופעות שמלוות את הזקנה.

מה מציע בית חולים גריאטרי?

מלבד השירות המסור והמקצועי של הרופאים והאחיות, אשר עבדו בקריטריונים נוקשים של משרד הבריאות ומשרד הרווחה טרם החלו את עבודתם בבית החולים, בבית החולים מוצעים טיפולים תרופתיים רבים וגם טיפולים אשר אמורים למנוע את התופעות שעתידות לבוא, זאת לאחר שהרופאים זיהו זאת אצל הקשיש.

בבית חולים גריאטרי ניתן למצוא גם מגוון טיפולים סיעודיים וגם טיפולים למחלות נפש. את המימון לאישפוז בבית חולים גריאטרי משלמת קופת החולים בה הקשיש רשום, אך אם תרצו לשהות בבית החולים תצטרכו להשתתף במחיר בדרך כלל, אם כי יש לבדוק את הנושא מול בית החולים בו הקשיש מאושפז.

דיור ופעילויות

כמובן שחלק מהשירות הניתן בבית החולים הגריאטרי כולל את השירותים אותם נותנים לקשישים גם בבית אבות 'רגיל', שכן בית חולים גריאטרי הוא סוג של בית אבות בפני עצמו. לקשישים תינתן אופציה להתגורר בבית החולים, זאת לאחר שהם ימויינו לפי מחלקות ולפי מצבם הבריאותי כך שקשישים שאינם עצמאיים לא יהיו באותה מחלקה עם קשישים עצמאיים.

עם זאת, כמו בכל בית אבות, לחולים יש פעילויות מסויימות במהלך היום, בכדי שלא ישתעממו. הטיפולים הם חלק בלתי נפרד מהשהייה בבית חולים גריאטרי, אך עם זאת, אסור לשכוח שמדובר בבני אדם שאמנם הגיעו לגיל מבוגר, אך גם הם רוצים ליהנות מהזמן שנותר להם ולא רק להיות מרותקים למיטה במשך כל שעות היום. בתי החולים הגריאטרים הפנימו זאת ועורכים לקשישים מדי יום פעילויות שונות ומגוונות.

למי זה מתאים?

להרבה קשישים יש מחלות ובעיות, איתן הם מתקשים להתמודד לבדם ונזקקים לעזרה של בני משפחותיהם. בבית חולים גריאטרי ניתן לקבל מענה לכל צרכיו של הקשיש, מבלי להוות עול על בני המשפחה שאמורים לטפל בו, אם מדובר בנסיעות תכופות לבתי חולים ולבדיקות רבות, ליווי לטיפולים ועוד.

אם הקשיש הגיע לבית חולים גריאטרי, אין זה אומר שהאחריות ומידת ההשקעה בו מבחינת בני משפחתו צריכה לרדת, אלא להיפך. עדיף שבית החולים יהיה קרוב למקום מגוריכם, בכדי שתוכלו לבקר את יקיריכם בכל עת ולתת להם הרגשה טובה, שחשובה לא פחות מכל טיפול תרופתי.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.