בעיות לחץ דם בגיל הזהב

את אחת הסכנות הכי גדולות שאורבות לנו בגיל המבוגר אפשר למצוא בבעיות לחץ דם. לחץ דם גבוה או נמוך יכולים לגרום לשלל בעיות בריאותיות מציקות אך גם מסוכנות במיוחד. אם יש משהו אחד שכדאי לשמור עליו בשבע עיניים, זה לחץ הדם שלנו, כדי שלא נסתבך שלא לצורך.

לחץ דם גבוה

לחץ דם גבוה, הנקרא גם יתר לחץ דם, הוא אחת מבעיות לחץ הדם הכי מוכרות. כולנו נתקלנו באנשים שצריכים להירגע ולא "להילחץ" בגלל לחץ הדם שלהם, אבל מניעת לחץ דם גבוה היא עסק יותר מסובך מזה. מדובר בתופעה נרחבת, שאינה רק מופיעה בקרב בני גיל הזהב - בעוד חמישים אחוז מבני גיל זה סובלים מהתופעה, כעשרים אחוז מהאוכלוסייה כולה סובלים ממנה גם כן.

אחד הגורמים העיקריים ללחץ דם גבוה הוא, כמובן, דיאטה לא תקינה. אם אנחנו צורכים יותר מדי מלח באוכל שלנו או שותים יותר מדי אלכוהול, אנחנו עלולים להזיק לעצמנו ולהגביר את הסיכויים לבעיה זו.

כדאי להתייעץ עם הדיאטנים של בית האבות או הדיור המוגן שלנו אם אנחנו רוצים להבטיח שאנחנו מקבלים את התזונה הנכונה עבורנו. סיבה נוספת היא כמובן תורשתית וממנה קשה להימנע, אבל אפשר להפחית את הסיכון אם נימנע ממצבי לחץ.

לחץ דם גבוה יכול לגרום לנו לבעיות רבות, לצערנו. אם אנחנו לוקים בסחרחורות או בכאבי ראש, יש סיכוי סביר שלחץ הדם הגבוה הוא הגורם העיקרי לכך. אבל בעיות רציניות יותר הנגרמות מלחץ דם גבוה הן התקפי לב ואירועים מוחיים. זוהי הסכנה האמיתית של יתר לחץ דם ולכן כדאי לדאוג למעקב צמוד עם הצוות הרפואי של בית האבות או הדיור המוגן שלנו.

לחץ דם נמוך

אם לחץ דם גבוה זה רע, אז לחץ דם נמוך זה טוב, לא? אמנם לחץ דם נמוך אינו קטלני באותה המידה של לחץ דם גבוה, אבל אם אנחנו לא דואגים לשמור על מקום טוב באמצע, גם המחסור בלחץ דם יכול לפגוע מאוד באיכות החיים שלנו. הסיבה היא שלחץ הדם הוא כמובן הקצב שבו הדם נע בתוך הגוף שלנו, ואם הוא נמוך מדי זה אומר שמשהו לא עובד כמו שצריך.

לחץ דם נמוך יכול לגרום לשלל בעיות; כמו לחץ דם גבוה, גם לחץ דם נמוך עשוי לגרום לבעיות של סחרחורת, כאבי ראש, אבל גם בעיות חמורות יותר כמו עילפון ואובדן הכרה! אובדן הכרה הוא משהו שאנחנו צריכים להימנע ממנו בכל מחיר. אם זה קורה לנו יותר מדי זה יכול לשבש אצלנו את המערכות ולהוביל לבעיות חמורות בתפקוד.

למזלנו, יותר קל לשלוט על לחץ דם נמוך בעצמנו. כמובן שכדאי להתייעץ עם דיאטן או דיאטנית כשאנחנו רוצים למצוא את המאכלים ואת תוספי המזון שיעזרו לנו ביותר. אפשר גם למצוא צמחי מרפא שיעזרו לנו, כמובן תוך התייעצות עם מומחים לעניין. בנוסף, כדאי מאוד להימנע משתייה מוגזמת של אלכוהול, אבל דווקא כן לדאוג לשתות הרבה מים.

כדאי לוודא שבית האבות או הדיור המוגן שלנו דואג באופן תדיר למדוד את לחץ הדם שלנו. אם אנחנו מבחינים במשהו שונה אצלנו, בתשישות או בכאבי ראש וסחרחורות, כדאי מיד לגשת לאחד מהרופאים או האחיות של המקום ולמדוד את לחץ הדם תיכף ומיד. אם נטפל בבעיות של לחץ דם גבוה ולחץ דם נמוך נוכל להבטיח איכות חיים לכל החיים.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.