בריאות נפשית וחשיבה חיובית

בכל דבר שקשור למלחמה במחלות ובמאבק לבריאות ארוכת שנים, מודים גם טובי הרופאים כי האופטימיות והחשיבה החיובית היא הנשק הטוב ביותר. לא מעט מחקרים כבר נעשו לגבי מחלות שונות, אשר הראו כי המצב הנפשי משפר משמעותית את המצב הפיזי. שהצחוק טוב לבריאות ושהחיוך הוא התרופה הטובה ביותר לכל מצב.

כמובן, שאי אפשר להיות כל הזמן שמחים. תמיד ישנם מצבים קשים, מדכאים וכאלו אשר גורמים להרגשה רעה. השאלה היא, כמה זמן אותו אדם יישאר במצב הירוד ומתי יצליח לצאת ממנו. אנשים אופטימיים וחיוביים עושים זאת טוב יותר ונחלצים מהמצב הקשה בו הם נמצאים (מבחינה נפשית), מהר יותר. אם הם יהיו חולים באותו זמן, זה אף יסייע להם להתאושש מהמחלה במהירות רבה יותר.

מעגל הקסם

מדובר במעגל שצריך לשבור אותו: כאשר אדם חולה, הוא מן הסתם ירגיש פחות טוב ויוכל להיאחז בלא מעט סיבות מדוע להרגיש רע. ברגע שימשיך להרגיש רע, הוא ידרדר במצבו וישקע עוד יותר במחלה - וחוזר חלילה.

אם יעשה ההפך, יש לו סיכוי טוב יותר להחלים מהר יותר. עצם ההרגשה הטובה תגרום לו להיות חיוני יותר, לזוז ולפעול, מה שבוודאי יסייע להתאוששות מהמחלה מבחינה פיזית.

מה גם שהמצב הנפשי המרומם מסייע - וזה כבר מדעי ובדוק - להתמודד טוב יותר עם כאבים ואפילו להעלים או לרכך אותם.

בריאות בגיל הזהב

כאשר מדובר על גיל הזהב, כל אלו מקבלים משנה תוקף. הרי בגיל הזהב, המצב הבריאותי הוא לא מהטובים ביותר וקל לשקוע בדיכאון או במצב רוח רע. למעשה, מבוגרים רבים נקלעים למצב כזה ומתקשים לצאת ממנו.

הבדידות, היעלמותם של החברים מסביב (עם הזקנה גם החברה מסביב מזדקנת ורבים, באופן טבעי, הולכים לעולמם) וההרגשה של התרחקות הסביבה הטבעית בה התרגל אותו אדם לחיות כל השנים, תורמים להרגשה זו.

אבל, אם יתעמק אותו אדם במצבים אשר גורמים לו להרגיש רע, הוא לא יתאושש מהם ומצבו הבריאותי ידרדר מהר מאוד. אם לא יחשוב חיובי, הוא יגלה מהר מאוד שהבריאות שלו נפגעת גם כן, עד כדי דיכאון כרוני ומחלות פיזיות תכופות, אשר חוזרות על עצמן. זהו המתכון הבטוח לבריאות רופפת באופן תמידי.

מה עושים כדי לשים לזה סוף?

בגדול, זה פשוט מאוד. כל מה שצריך הוא להיות מוקף כמה שיותר באנשים, לשמור על פעילות תמידית ועניין, להפעיל את הגוף ולהשתדל לשמוח כמה שיותר וליהנות מהדברים שאותו אדם הכי אוהב. הרי בגיל השלישי רוב האנשים כבר נמצאים בתקופת הפנסיה, מה שאומר שהם יכולים בהחלט להרשות לעצמם דברים שלא יכלו להרשות לעצמם כשהיו צעירים. זוהי ההזדמנות לרומם את מצב הרוח ולשפר את ההרגשה.

אין ספק שרבים מהמבוגרים בגיל הזהב לא מוקפים בחברה הטבעית שלהם. המשפחה הקרובה גדלה ומתרחקת לעיסוקיה; החברים, כאמור, אט אט עוזבים את עולמנו באופן טבעי; החשק והכוח לבלות נעלם אט אט והאדם המבוגר עשוי בקלות למצוא את עצמו בודד, לבד לגמרי.

בשביל זה, קיימות היום מסגרות חברתיות מעולות לבני גיל הזהב, אשר הותאמו במיוחד אליהם. אחת מהן היא מסגרת של דיור מוגן - מרכז מגורים לבני גיל הזהב, בו ישנן פעילויות, הפעלות, אירועים ואפשרויות בילוי ללא הפסקה, כמעט מבלי להתרחק ממקום המגורים. שם ישנה סביבה פעילה ותומכת - בדיוק מה שצריך אדם מבוגר כדי לשמור על אופטימיות וגישה חיובית, שתתרום למצבו הנפשי והפיזי.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.