כיצד תבחרו בית אבות מסורתי?

רוב רובה של האוכלוסייה בירושלים הינה אוכלוסייה מסורתית, ולכן ניתן למצוא בעיר מגוון של בתי אבות אשר מותאמים לאוכלוסייה הקשישה המסורתית, החל מקשישים שומרי מסורת, דרך קשישים דתיים, ועד לקשישים המשתייכים לזרם החרדי.

מהם, אם כן, המאפיינים המיוחדים של בתי אבות בירושלים, אשר מיועדים לאוכלוסייה המסורתית ובמה הם נבדלים מבתי אבות המיועדים לאוכלוסייה החילונית?

?כשרות – בתי האבות בארץ מגישים אך ורק מזון כשר, אולם בתי אבות בירושלים שמים דגש על מזון כשר המותאם לאוכלוסייה המסורתית. בחלק מבתי האבות בעיר המזון המוגש בחדר האוכל יכלול אך ורק מזון כשר בהכשר גבוה, כדוגמת הכשר בד"ץ.

?בית כנסת – בתי אבות בירושלים כוללים לרוב בית כנסת במקום, כך שהקשישים יכולים להמשיך בשגרה אליה הם מורגלים, להתפלל מדי יום ולפקוד את בית הכנסת בשבתות ובחגים. היתרון של בתי אבות בירושלים עבור האוכלוסייה המסורתית, הוא שגם במידה ואין בית כנסת במקום, הרי שניתן למצוא בית כנסת בקרבת מקום, כך שיהיה נגיש גם עבור אדם קשיש.

?שיעורי תורה – בתי אבות בירושלים מציעים לציבור הקשישים גם שיעורי תורה מפעם לפעם, על מנת להמשיך ולהקפיד על אורח החיים התורני אליו הם מורגלים.

?מניין – בבתי האבות המיועדים לציבור המסורתי, מתארגן מדי יום מניין לתפילה, וכך גם כמובן בשבתות.

?פעילות תרבותית – הפעילות החברתית התרבותית בבתי אבות המיועדים לציבור המסורתי מותאמת לציבור זה וכוללת בין השאר הופעות של אומנים דתיים, קונצרטים של נעימות דתיות, הקרנת סרטים המותאמים לציבור המסורתי, חוגי בישול ואפייה, סיורים באתרים קדושים ועוד. כמובן שבבתי האבות נחגגים גם חגי ישראל על פי המסורת ועל פי הדרישה של הציבור הדתי. כך למשל נערך בבתי האבות סדר פסח כהלכתו, המיועד לקשישים ולבני משפחותיהם, הדלקת נרות בחנוכה, משלוחי מנות בפורים ועוד.

?צוות המטפלים – בתי אבות בירושלים כוללים בדרך כלל צוות מטפלים בעל אוריינטציה דתית, או לפחות כזה שבקיא ומתחשב בצרכיו של ציבור הקשישים המסורתי.

?החברה – באופן טבעי, בבתי אבות מסורתיים בירושלים האדם הקשיש יכול למצוא מכנה משותף עם חבריו לבית האבות, מעצם היותם מסורתיים גם כן.

לא יודעים איך לבחור בית אבות? עיינו במדריך שלנו.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.