מיניות טובה

מיניות, סקס ותשוקה הן מילים אשר משויכות כמעט באופן אוטומטי לגילאים הצעירים - גילאי 20 עד 40, אז האון המיני בשיאו והלהט גדול. למעשה, רבים מאיתנו מתקשים לדמיין מצב בו בני גיל הזהב משתתפים גם הם 'במאמץ' ומבצעים פעילות מינית, שלא לדבר על כזו שתהיה קבועה ותכופה.

כאן המקום להצהיר: אין שום פסול ואין שום בעיה לקיים יחסי מין בגיל הזהב, להיפך - זו פעילות שרק תיטיב עם העוסקים בה.

סקס ככלי המסייע לבריאות

אם בעבר נתפסה הפעילות המינית ככזו שמספקת ריגושים נקודתיים, מבטאת אהבה ומסייעת לקרוב רגשי בין אנשים, הרי שכיום ידוע כי יש לה יתרונות רבים אחרים, כשמעל כולם - התרומה למצב הגופני.

במהלך קיום יחסי מין, קצב הדופק עשוי להגיע ל-150 פעימות בדקה, קצב שמופיע בדרך כלל רק במהלך פעילות ספורטיבית מאומצת. בנוסף, במהלך הסקס מופעלים לא מעט איברים שלרוב איננו נוטים להפעיל - האגן, הירכיים, המותניים, שרירי הבט ועוד. כל אלו, בוודאי לא מזיקים לגוף אלא מסייעים לו.

יותר מזה: עם הזמן התברר מעל לכל ספק כי אנשים פעילים ספורטיבית נהנים יותר מפעילות מינית, כלומר - יש כאן מכנה משותף ברור מאוד, אשר נוגע לרמת הכושר של האדם, מצבו הפיזי הכללי ועוד. בגיל הזהב, כידוע, מומלץ מאוד לשמור על פעילות גופנית סדירה וקבועה. מדוע שלא יהיה מעורב בזה גם סקס?

יחסי מין בגיל הזהב: החששות

רבים מבני גיל הזהב לא מקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה, לא משום שאינם יכולים, אלא משום שהם אינם רוצים או נכון יותר להגיד: חוששים. בגיל זה ישנם לא מעט חששות, מה שמביא רבים לזנוח את הנושא ולא להתעמק בו.

בין היתר, ינבעו החששות מהמראה המשתנה של הגוף, מבעיות בריאותיות אשר עשויות (לעיתים רק נדמה כך) להחמיר ולהזיק במהלך פעילות מינית, מתופעות אשר קשורות לאיברי המין ומאפיינות את הגיל השלישי (יובש בנרתיק אצל האישה, אין אונות אצל הגבר), מהעבר המאיים (בן זוג אהוב שהלך לעולמו, תקופה ארוכה ללא יחסי מין) ועוד.

ובמילים אחרות: יש הרבה סיבות למה לא לקיים יחסי מין בגיל זה.

אבל, במרבית המקרים החששות הללו אינם במקומם. אדם אשר ינסה, גם בגיל הזהב, לקיים פעילות מינית, יגלה כי השד אינו נורא כל כך וכי גם בגיל זה - למרות הדעה הרווחת והתחושה הכללית שמתקבלת מהסביבה - אפשר ורצוי לקיים יחסי מין.

מיתוסים לגבי סקס בגיל השלישי - והפרכתם

אסטרוג'ל

  • בעיות בתפקוד המיני המאפיינות את הגיל השלישי, מונעות קיום יחסי מין . בהחלט לא נכון. כיום, כל בעיה הקשורה לתפקוד המיני יכולה להיפתר על ידי תכשירים ותרופות - מאימפוטנציה ואין אונות, ועד יובש בנרתיק.
  • עברתי התקף לב. אני עשוי לעבור עוד אחד אם אקיים יחסי מין . אפשר בהחלט לקיים יחסי מין לאחר התקף לב. יש להתייעץ עם הרופא ולגלות שלאחר מספר שבועות, אפשר לקיים יחסי מין ממש כמו שאפשר לעלות במדרגות.
  • אי אפשר ליהנות מסקס בגיל הזהב. שטות גמורה. אמנם בגיל זה האנרגיות נמוכות יותר והעייפות תגיע מהר יותר, אך אין זה אומר שהסקס לא יהיה טוב. פשוט צריך להתאים את הקצב ליכולותיכם.
  • אנשים בגיל מבוגר לא זקוקים לסקס . עוד שטות מוחלטת. כל אדם באשר הוא נהנה לקיים יחסי מין, גם בגיל מבוגר. אין שום סיבה שבגיל הזה, לא נזכה לטעום מההנאות הקטנות של החיים, ממש כמו בגיל צעיר.
חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.