מניעת קמטים ללא ניתוח

הדבר הבולט ביותר בקרב בני גיל הזהב - שהוא הדבר שכולנו מנסים להילחם בו כבר מגיל קטן - הוא הופעתם של הקמטים על הפנים. קמטי ההבעה וקמטי הזקנה הופכים את העור לפחות גמיש, למלא בשקעים וחריצים ומסמל שהגיע הרגע: אנחנו כבר לא צעירים כמו שהיינו פעם.

האם אפשר להיאבק בתופעת הקמטים ובאמת להצליח?

תעשיית הקוסמטיקה חיה ומתבססת על עניין זה - על עיקרון האנטי אייג'ינג (נגד נזקי הגיל), אשר בא להעלים קמטים ולהשאיר את העור לך, גמיש וחלק. כבר היום אפשר לראות זאת היטב, על נשים וגברים בגיל העמידה, אשר עורם חלק ונעים יותר ממה שהיה לפני דור אחד או שניים בלבד.

כיום, העלמת קמטים היא נחלת הכל ורוב האנשים הבינו שכדאי להילחם בתופעה כבר בגיל צעיר, כדי להקדים תרופה למכה. הרי אחרי הופעת הקמט, כבר קשה הרבה יותר (עד בלתי אפשרי) להעלים אותו, לפחות מבלי להיעזר בניתוח.

הניתוחים עצמם הם תעשייה עצומה אשר מגלגלת סכומי עתק בכל רחבי העולם. ניתוחים פלסטיים שונים ושלל הליכים רפואיים (בוטוקס, מילויים למיניהם ועוד) הם נחלת הכלל ומשמשים לא מעט אנשים כבר באזור העשור החמישי לחייהם.

בתוך כל זה, נעים לגלות שאפשר למנוע קמטים גם מבלי להזדקק לאותם ניתוחים וטיפולים לא טבעיים. ישנן לא מעט פעולות, שבעזרתן מניעת קמטים תהיה דבר קל ופשוט יחסית - והגוף עצמו יישאר טבעי לחלוטין, ללא שום התערבות חיצונית זרה.

פעולות המסייעות במניעת קמטים בגיל הזהב

נתחיל בקביעה: גם בגיל הזהב חשוב לזכור כי המניעה היא הפעולה האפקטיבית ביותר. כלומר, מומלץ שלא להמתין עם הניסיונות להילחם בהופעת הקמטים ולהתחיל 'בעבודה' כמה שיותר מוקדם. כך, תבטיחו לעצמכם פנים נטולי קמטים או לפחות כאלו שיד הזמן פגעה בהם כמה שפחות.

  • קרמים ומשחות: נדמה שהם כאן מאז ומעולם, אבל התכשירים אשר מיועדים למניעת קמטים - כאלו שבאמת עושים את העבודה - נמצאים סביבנו רק כמה שנים טובות. אכן, ישנם לא מעט תכשירים קוסמטיים שבאמת יכולים לסייע למצבו של העור, אך חשוב לדעת במה לבחור. טיפ מאיתנו: חפשו תכשירים שכוללים ויטמין A, אליו מייד נגיע.
  • פילינג: שכבת העור העליונה מתחדשת כל הזמן ולכן היא מלאה בתאי עור מתים. עם השנים, השכבה הזו מתעבה וכך היא הופכת פחות חדירה לאותם תכשירים קוסמטיים שהזכרנו כעת. הפיתרון: 'קילוף' של אותה שכבת עור, בעזרת פילינג מסוגים שונים. לאחר מכן, העור ירגיש כבר טוב יותר - ויוכל לספוג בהנאה על תכשיר שיסייע בעניין.
  • צריכת ויטמין A ושימוש בו: ויטמין A התגלה כחומר אשר מסייע ותורם לתפקוד העור ולמצבו. לכן, אדם אשר צורך ויטמין A בצורה מספקת, יתרום משמעותית למצב העור, באופן כמעט ישיר. אפשרות נוספת, אותה הזכרנו קודם, היא שימוש בתכשירים אשר כוללים ויטמין A בצורה חיצונית - מתברר כי גם אפשרות זו תורמת בהחלט למצב העור.
  • התעמלות לפנים: זו נראית אולי האופציה המשונה ביותר, אך גם היא מסייעת מאוד למצב עור הפנים - התעמלות מיוחדת, אשר מותחת את העור ומשאירה אותו כמה שיותר אלסטי וגמיש. ממש כמו השרירים והאיברים בגופנו, התעמלות לפנים תתרום להם ולשאיר אותם כמה שיותר צעירים. כדאי לנסות.
חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.