מתי נדרשים שירותי הסעות לגיל השלישי?

התניידות היא אחת מצרכינו הבסיסיים ביותר. ולמרות שיש מי שיכולים להתנייד באופן עצמאי, לרבים מאיתנו אין ברירה אלא להיעזר בשירותי הסעות לעיתים קרובות. אחת מהקבוצות או האוכלוסיות אשר עונה על הגדרה זו – היא בני הגיל השלישי, אשר בגילם המופלג עלולים להרגיש חלשים יותר ועשויים להתקשות בהתניידות עצמאית, ולכן להם במיוחד יש צורך בהזמנת שירותי הסעות לעיתים תכופות.

מתי עולה הצורך בשירותי הסעות לגיל השלישי?

בני הגיל השלישי יכולים להזדקק לשירותי הסעות במגוון מצבים שונים, כאשר המשותף לכל המצבים הללו הוא כמובן הצורך בהסעה שתביא אותם ממקום למקום, במהירות האפשרית, ותוך מינימום מאמץ מצידם. רוצים לדעת באילו מצבים למשל עולה הצורך בשירותי הסעות לבני הגיל השלישי? הנה כמה דוגמאות:
1. אוטובוסים לטיולים זו אחת מהאפשרויות הפופולאריות ביותר. בני הגיל השלישי, בעיקר אלו שכבר יצאו לפנסיה, אוהבים לצאת מהבית ולטייל. ולמרות שלפעמים נדמה לנו שלא כך הדבר, בשל הסטיגמה ש"מבוגרים הם עייפים", למעשה בני הגיל השלישי אוהבים במיוחד לצאת לטיולים ברחבי הארץ יחד עם חברים בני גילם. ולשם כך, פעמים רבות יש להם צורך בהזמנת אוטובוסים לטיולים לבני הגיל השלישי – בין אם מדובר בטיולים שארגנו בעצמם או בטיולים מטעם בית האבות השכונתי.
2. בני הגיל השלישי צריכים גם הסעות במקרה שהם מוזמנים לאירועים, כאשר לרוב יהיה מדובר באירועים משפחתיים על סוגיהם השונים – כמו חתונות, חינות, בריתות, בת או בר מצוות וכו'.
3. בני הגיל השלישי זקוקים לא רק להסעות לאירועים או להזמנת אוטובוסים לטיולים – אלא גם להסעות לעבודה. כן, כן, חלק נכבד מבני הגיל השלישי ממשיך לעבוד במרץ למרות הגיל, וגם בני הגיל השלישי זקוקים לשירותי הסעות לעבודה, במיוחד אם הינם עובדים מחוץ לעיר מגוריהם.
4. וכמובן – בני הגיל השלישי יצטרכו להזמין הסעה במקרה של נסיעות נקודתיות וספציפיות שיש להם צורך בהן, לרוב למקומות שנמצאים די רחוק מביתם, כמו נסיעות לקופת החולים או לביקורת בבית החולים וכו'.

מה מאפיין שירותי הסעות לגיל הזהב

שירותי הסעות לבני הגיל השלישי צריכים להיות לא רק בטוחים במיוחד, אלא הם צריכים להיות גם מותאמים למצבם התפקודי של קבוצת אוכלוסייה זו. כלומר, הם צריכים להיות מותאמים לנכים, ולהתניידות עם כיסאות גלגלים, למקרה שאחד הנוסעים הוא נכה או מרותק זמנית לכיסא גלגלים. ורכב ההסעה אמור להכיל ציוד רפואי מתאים, ואילו רק ליתר ביטחון ולמקרי חירום. כמו כן, לא יזיק שהרכב או כלי ההסעה יהיה מרווח, מרופד, ממוזג ואולי אפילו עם מערכות מולטימדיה מתקדמות להעשרת חווית הנסיעה ושדרוגה.
בנוסף, כדאי לדעת שהזמנת אוטובוסים לטיולים לבני הגיל השלישי, או שירותי הסעות מכל סוג המיועדים לגיל הזהב – רצוי להזמין רק דרך חברת הסעות ותיקה, אמינה ומובילה בתחומה, כמו חברת טיולי הנשיא.

 

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.