תוספי תזונה לשמירה על הבריאות

לא צריך להיות מומחה לרפואה כדי לדעת כי תזונה נכונה היא אחד המפתחות העיקריים לצורך שמירה על הבריאות. ואכן, כאשר התזונה אינה מאוזנת, וכאשר היא נעדרת רכיבים חשובים, הפגיעה ההדרגתית בגוף היא כמעט בלתי נמנעת. מה שרבים לא נותנים עליו את הדעת הוא שבכוחם של תוספי תזונה מסוגים שונים לחולל תמורות חיוביות במיוחד בגוף. אנחנו נתייחס כאן לתפקידים העיקריים של תוספי התזונה, ולסוגים פופולאריים במיוחד שלהם.

תוספי תזונה למניעת מחלות

תוספי תזונה, מעצם היותם כאלה, נועדו לכלול בתוכם רכיבים חשובים במיוחד, שלא בהכרח נמצאים בכמויות מספקות במזון שאנו אוכלים. סוג ראשון של תוספים הוא ספציפי להתמודדות עם מחלות ובעיות בריאותיות שונות, בין אם בצורה של מניעה ובין אם בצורה של טיפול, כאשר הבעיה כבר נותנת את אותותיה.

קצרה היריעה מלהזכיר את כל סוגי התוספים העונים על ההגדרה הזו. בין התוספים שהמטרה של היא מניעת אלצהיימר, למשל, ניתן למנות תמצית תקנית של עלי גינקו בילובה, רזברטרול, תוספי אומגה 3 ועוד. תוספים למטרת טיפול בבעיות לב הם, בין השאר, מולטי ויטמין מינרל VM-2000, ויטמין E בתוספת סלניום נטול שמרים, לוטאין וכיוצא בזה. וכמובן שניתן למצוא עוד לא מעט דוגמאות, למגוון רחב של מצבים רפואיים. ואגב, תוספים בהחלט יכולים לסייע גם במספר לא מבוטל של מצבים נפשיים, ובכלל זה דיכאון או חרדה.

תוספים למצבים מוגדרים

את הסקירה של תוספי תזונה ממשיכים עם תוספים המיועדים מראש לשפר את מצבו של איבר מסוים בגוף האדם. כיום, ניתן למצוא תוספים לאיברים רבים מבין איברי הגוף, כשבין השאר ניתן להצביע על בעיות בפה, בראש , בעין, במפרקים או אפילו במוח. התוספים מאפשרים לשמור על מצבם התקין של איברים אלה, מחזקים אותם ואף מסייעים להתגבר על בעיות ספציפיות הנוגעות להם.

בין תוספי התזונה השונים ניתן להבחין גם באמצעות התכלית העיקרית לה הם מיועדים. יש תוספי תזונה ייחודיים לחודשי החורף, אשר נועדו להכין את הגוף לקראת תקופה מורכבת מאד עבורו, לחזק את המערכת החיסונית ולספק הגנה מפני חיידקים או זיהומים. תוספים אחרים מוגדרים לאוכלוסיות בעלות מאפיינים דומים: יש הבדל בין תוספים המיועדים לבגרים ביחס לנשים, או בין ילדים אל מול בני גיל הזהב.

טיפוח, דיאטה ומה שביניהם

ההגדרה של בריאות, בעת הנוכחית, רחבה בכל קנה מידה. גוף מוגדר כבריא, כמעט תמיד, כאשר הוא במשקל תקין. דיאטה ופעילות גופנית הם רכיבים חיוניים למטרה זו, כמובן, אלא שהם הופכים ליעילים פי כמה כאשר מתווספים אליהם תוספי תזונה מסוגים שונים. הסיבים התזונתיים הם מהחשובים ביותר, מהבחינה הזו, שעה שהם מסדירים את פעילות המעיים, ואחראים על ניקוי ראוי שלהם. הסיבים מסייעים לירידה במשקל מכיוון שהם מעניקים תחושת שובע, וכן מורידים את רמת הכולסטרול והשומנים בדם.

סוג אחר של תוספים תזונתיים נוגע להליכי הטיפוח של הגוף. את עיקר ההתייחסות מקבל העור, עם תוספים המשפרים את הגמישות והמרקם של העור, שומרים על הגוון שלו ומסייעים להתמודד עם בעיות שונות בו. ליקופן, ויטמין C, גלוקוז אמין ואבץ הם חלק מהרכיבים החיוניים שנמצאים באותם תוספי תזונה, מהבחינה הזו.

לכל המידע אודות תוספי תזונה בגיל הזהב מבית סולגאר

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.