אביזרי עזר לקשיש

 

Pretty-nurse-and-senior-patient-in-a-wheelchair-looking-at-camera-outsideאחת העובדות איתן כולנו נאלצים להתמודד בחיינו היא, שעם הזמן אנחנו מתבגרים ויכולתינו המוחיות והפיזיות, הולכות ונחלשות (גם אם אנחנו מזדקנים בצורה בצורה מעוררת השתאות, עדיין לא נוכל להישאר עם חדות קוגנטיבית של אדם ממוצע בשנות ה-20  לחייו).

אם כן, ככל שאנו מזדקנים ונחלשים פיזית, על אף קשיים מסויימים בקרב חלקנו להודות במגבלותינו ההולכות ומתרחבות, מתפתח אצלנו מרביתנו ההכרח להיעזר באביזרים שונים, שבכוחם לשפר רבדים בהתנהלותינו היומיומית ולהמשיך לנהל את שגרת חיינו, למרות מגבלות כאלה ואחרות ואף לשפר את תפקודינו ברמה של שיפור אורחות חיינו וחיסכון בזמן בביצוע פעולות טריוויאליות בשגרה.

ההישענות המסוימת על אביזרי עזר לקשישים (כפי שהם נקראים במכלול הרחב), לא צריך בהכרח להכניס אותנו לדכדוך , מעצם שימושנו בו בשגרת חיינו.

השימוש בעזרים שונים כמו: כריות תומכות לצוואר ולגב, מזרוני אוויר למניעת פצעי לחץ, מקלות הליכה, הליכונים, מגיני עקב ושאר תמיכות לכסאות גלגלים, עזרי רחצה ועוד, יכולים להקל עלינו בביצוע הפעולות שהופכות למורכבות יותר ויותר כשנכנסים לקבוצת הגיל השלישי ולאפשר לנו להמשיך בשגרת חיינו, בצורה מכובדת, כמעט ללא מפריע- באמצעותם.

כיצד ואיפה לרכוש ציוד עזר לקשישים ?

רכישת ציוד עזר למבוגרים ובעלי מוגבלויות, ברוב המקרים, צריכה להתבצע לאחר היוועצות עם מומחה מתחום שירותי הבריאות (רופאים, פיזיותרפיסטים וכו'), אותו תשתפו במגבלותיכם ומכאוביכם, עבורם אתם מעוניינים למצוא מענה בדמות עזרים שונים. מן המומחה בתחום הבריאות והפיזיולוגיה, תקבלו גם את ההסברים והנחיות על אופן ותדירות השימוש באותם כלי עזר.

מהם הסוגים השונים של אביזרי עזר לקשישים ?

 ציוד העזר למבוגרים ובעלי מוגבליות, מחולק בשכיחות גבוהה עפ"י הקטגוריות הבאות:

  • מוצרים למיטה – מגיני דופן מיטה, חגורות קשירה למניעת נפילה, אוברול למניעת נפילה ועוד.
  • תמיכות לגוף עבור כסאות הגלגלים – וסט כתפיים, חגורת חיתול, חגורת העברה ועוד.
  • תמיכות רגליים לכסאות גלגלים – מגבהה רגליים, סנדלים למדרך ועוד.
  • מוצרי תמיכה בידיים– כפפות זונדה, מגיני מרפקים, מחזיקי פרק יד ועוד
  • כריות תומכות ראש וצוואר – כריות ויסקו למיניהן, כריות חימום ועוד.
  • אביזרי עזר לרחצה – חגורות לכסא רחצה וכו'.
  • ציוד משק בית – סלי כביסה, כיסויים מרופדים לשולחנית ועוד.
  • ציוד פיזיותרפיה לקשישים –  אביזרים להפעלת כף היד / הרגל, אביזרים לשיווי משקל ויציבה וכד'.

מוצרים ואביזרים אלה, יקלו עלינו את המאמצים הפיזיים – שלנו או של קרובינו הקשישים ו/או בעלי הנכויות ויפחיתו קשיים וכאבים מיותרים בשגרת יומנו לצד המגבלות הגופניות והקוגנטיביות שהינן מנת חלקנו עם תהליך ההזדקנות וכד', בין אם אנו מתגוררים עדיין בביתנו ובין אם אנו שוהים במסגרות חוסות לקשישים כמו בית אבות או דיור מוגן.

לסיכום

העת המודרנית מציעה (לשמחתנו) פתרונות רבים למגבלות פיזיולוגיות וקוגנטיביות ולקשיים רבים שטומן בחובו תהליך ההזדקנות. אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות, אינם צריכים להתבייש ולחסוך מעצמם את הפתרון לשיפור תפקודם והקלה על חייהם. במקרים רבים, יכולים חברי הגיל השלישי, אשר סובלים ממגבלות שונות, לרכוש ציוד עזר באופן עצמאי עם התגברות הצורך הפיזי ובמקרים אחרים, להיוועץ עם גורמים רפואיים מוסמכים ורק לאחר מכן לרכוש אותם (במקרים לא מעטים עם הנחות הנובעות מהשתתפות כספית / סבסוד של קופת החולים), אך עצם הרכישה, היא הכרח עבור המטרה הכה חיונית של שיפור איכות החיים של הקשיש.

 

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.