ביטוחי בריאות לגיל השלישי

ככל שעוברות השנים אנו מתבגרים, והגיל השלישי שנראה רחוק מתמיד, נמצא כבר בפתח הדלת ומביא עימו שינויים רבים. מלבד אורך החיים שמשתנה עקב הזמן הפנוי שנוצר, גם הגוף משתנה ואינו חזק כפי שהיה. אנו פגיעים יותר לתאונות בבית ובחוץ, חשופים יותר למחלות ותהליכי שיקום והחלמה הופכים לאתגר ארוך וקשה יותר. לכן חשוב מאוד לדאוג בהגיעכם לגיל השלישי, לכסות ולטפל בכל הביטוחים הנדרשים עבורכם.

מהי החשיבות של ביטוח בריאות בקרב הגיל השלישי?

כאמור אנשים הנמנים בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי חשופים ופגיעים יותר. מצבם הבריאותי עשוי להשתנות באופן משמעותי תוך זמן קצר. ישנה חשיבות רבה להיות מבוטחים בביטוח בריאות פרטי, מאחר והביטוח הממלכתי לא תמיד מספק את ההגנה הנדרשת, כאשר מתמודדים עם בעיות מורכבות ומסובכות יותר. ביטוח בריאות פרטי יספוג את מרבית ההוצאות הכרוכות בטיפול ובסיוע למבוטח. כאשר נקלעים למצב בו יש צורך בטיפול רפואי פרטי, מדובר בעלויות גבוהות מאד, ביטוח פרטי יחסוך מכם את ההוצאות האלו, ויבטיח לכם טיפול איכותי ללא התחשבות בשיקולים כלכליים. 

ביטוח בריאות בגיל השלישי

ביטוח בריאות לגיל השלישי יורד לפרטים ודקויות בכל מה שנוגע לצרכים של המבוטחים בו ולמצבם הרפואי, לכן הוא גם מספק הגנה מקיפה יותר, ממה שמציע הביטוח הממלכתי. באמצעותו ניתן לקבל מכשירי סיוע שונים, תרופות אשר לא כלולות בסל הבריאות, ניתוחים ועוד. לביטוח הבריאות מטעם חברות הביטוח, ניתן להוסיף גם הרחבות שונות, כמו ביטוח סיעודי אשר מבטיח כיסוי גם במצבים קריטיים, בהם יש צורך בסיוע מקיף לאורך זמן.

מהם סוגי הביטוחים הקיימים בגיל השלישי?

ביטוח מנהלים

זהו ביטוח עבור אנשים העובדים כשכירים והוא מהווה תחליף לביטוח הפנסיוני. ביטוחי מנהלים מכילים גם ביטוח חיים ורבים מהם מכילים גם התייחסות לאובדן כושר עבודה. ביטוח זה כולל ניכוי משכר העובד, הפרשה מצידו עבור תמלוגים והפרשה מצד המעסיק עבור פיצויים. כל אלו מצטברים עבור תשלומי פנסיה חודשית, כאשר המבוטח מגיע לגיל הפרישה.

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח חשוב עבור אנשים אשר טרם הגיעו לגיל הפרישה, ונאלצו להפסיק לעבוד עקב מצב רפואי. בין אם מדובר במצב זמני או קבוע, איבוד מקור הפרנסה פוגע ביציבות הכלכלית ועלול להכניס רבים למצוקה. במקרה זה, המבוטחים בביטוח אובדן כושר עבודה יקבלו פיצוי חד פעמי או פיצוי חודשי, בהתאם למצבם. ביטוח זה מתאים במיוחד עבור עובדים בני הגיל השלישי או עובדים מבוגרים אשר עלולים להתמודד עם מצב שכזה. 

ביטוח סיעודי

בכדי לטפל באדם סיעודי יש צורך במשאבים רבים עבור ההוצאות הנדרשות, אותן לא ניתן לכסות רק באמצעות ביטוח לאומי וסל הבריאות. לכן רבים דואגים לבטח את עצמם בביטוח סיעודי פרטי, על מנת להבטיח לעצמם קצבה חודשית במידה ומבחן התלות אכן יקבע כי הם סיעודיים. ישנם מספר סוגים של ביטוח סיעודי פרטי:

  •   פוליסה פרטית מטעם חברות הביטוח - ביטוח סיעודי הנרכש מחברות הביטוח נחלק לשני סוגים:

ביטוח משלים לביטוח הסיעודי מטעם קופת החולים. ביטוח מלא, אשר מספק הגנה מקיפה. מבוטחים בביטוח זה לא נזקקים לביטוח משלים מטעם קופת החולים .

  • פוליסה סיעודית מטעם קופות החולים - מחירו של ביטוח סיעודי באמצעות קופות החולים לרוב יהיה זול יותר, יחד עם זאת מאחר ומדובר בפוליסה קולקטיבית בין קופת החולים לכלל מבוטחיה, תנאי הביטוח עלולים להשתנות, ובכך למנוע זכאות במידה והמבוטח יהפוך לסיעודי.
  • פוליסה קולקטיבית מטעם וועדי עובדים- בעבר קבוצות מסוימות וועדי עובדים נהגו לרכוש עבור חבריהם פוליסות קולקטיביות, כיום לא ניתן לעשות זאת מאחר וחל איסור על ידי המפקח על הביטוח. הפוליסות הקולקטיביות אשר קיימות היום הן אלו מטעם קופות החולים.

 

כאמור, גמלת הסיעוד תינתן למי שהגיעו לגיל פרישה, כאלו הגרים בביתם או בבית אבות  ונדרש להם סיוע בביצוע פעולות יום יום על ידי אדם אחר. 

ביטוח חיים

ביטוח חיים ניתן להפעיל במקרה הקיצוני ביותר, כאשר המבוטח נפטר מן העולם. ביטוח זה מעניק לשאירים של המבוטח סכום פיצויים משמעותי. ניתן לעשות ביטוח חיים בכל גיל, ככל שמצב המבוטח פגיע יותר כך הביטוח מתייקר. באופן טיבעי ביטוח חיים עבור בני הגיל השלישי יקר יותר אך גם הכרחי יותר.

ישנם מקרים בהם אנשים מבוטחים לא יודעים כיצד לקבל את הזכויות המגיעות להם, חברת מגן מומחים מסייעת לממש זכויות ביטוחיות בתחום ביטוחי הסיעוד.

 

המאמר נכתב בשיתוף עם https://www.magenexperts.co.il/

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.