לשמור על הבריאות גם בגיל מבוגר

ככל שאנחנו מתבגרים, הגוף שלנו הופך להיות חלש יותר ורגיש יותר למחלות מסוגים שונים. עם זאת, יש גם כמה דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לשמור על הבריאות שלנו ככל שאנו מתבגרים. מאמר זה הולך לכסות את ההיבטים החשובים ביותר של התבגרות בגיל, המשיכו לקרוא.

זיקנה היא תקופה של שינויים ואתגרים, ועם העלייה בתוחלת החיים, אנשים חיים יותר שנים ומתמודדים עם בעיות בריאות חדשות. כדי לשמור על הבריאות בגיל מבוגר, בכל מצב בו מתעוררת בעיה או קושי, חשוב להבין מה קורה ואיך לנהל את זה. לפני הכול, חשוב שתדעו כיצד לשמור על "קו ההגנה" הראשון של גופכם, הפה שלכם.

הפה הוא קו ההגנה הראשון מפני חיידקים ומחלות

הפה הוא קו ההגנה הראשון מפני חיידקים ובעיות רפואיות, ובריאות השיניים והחניכיים קשורות קשר הדוק לבריאות הגוף הכללית שלנו. בתוך כך, אל לנו לשכוח את השיניים, החניכיים, הלשון, הלחיים, השפתיים שלנו שהם כולם חלק מהפה שלנו. אם נזניח אותם, תהיה לכך השפעה שלילית על הבריאות הכללית שלנו בטווח הארוך.

באופן טבעי לחלוטין ואצל כל אדם, הפה מכיל כמויות גדולות מאוד וסוגים שונים של חיידקים שמספרם גדל ללא הרף. זה בעצם מה שיוצר סיכון גדול למספר של בעיות שיניים וחניכיים, כמו גם למצבים רפואיים אחרים. חשוב לדעת כי לפה יש תפקיד חשוב במלחמה במחלות, כמו למשל סוכרת או מחלות לב. במקרים בהם הפה מוזנח ואינו מטופל בטיפולים שגרתיים, הסיכון למחלות אלו יכול להיות מוגבר.

טיפולי השיניים המומלצים לשמירה על בריאות גוף כללית

טיפול השיניים החשוב ביותר לשמירה על בריאות הגוף הכללית הוא הבדיקה התקופתית שיש צורך לעבור אחת לחצי שנה-שנה, כמו גם ניקוי אבנית, במקרים מסוימים הקצאת שורשים ועוד. בסופו של דבר, יש צורך להקפיד על טיפול שיניים כולל צחצוח, שימוש בחוט דנטלי וביקורים קבועים אצל רופא השיניים לצורך בדיקות.

כמו כן, חשוב גם לאכול מזון בריא ולשתות הרבה מים, להימנע מעישון, צריכת אלכוהול, חומרים מסוכרים, משקאות ממותקים וכולי. טיפולים אלו יבטיחו כי הפה יהיה נקי מרובד עד כמה שניתן, אבנית ובעיות נפוצות אחרות.

מהן בעיות השיניים הנפוצות אצל מבוגרים?

מחלת חניכיים היא בעיה שכיחה בקרב מבוגרים, כאשר מצב זה יכול להוביל לכאב, דימום וזיהום. בתוך כך, בעיות נפוצות בשיניים ובחניכיים הן עששת, מחלות חניכיים, אובדן שיניים, סתימות שנופלות, שיני בינה בעייתיות ואפילו טראומה דנטלית עקב נפילה של אדם מבוגר.

כמו כן, מחלת חניכיים יכולה להיגרם גם על ידי חריקת שיניים במהלך השינה או בזמן ערות. כדי להימנע ממצבים אלו, יהיה חשוב להקפיד על ביקור תקופתי במרפאת השיניים שלכם, לצחצח שיניים בצורה נכונה ולהשתמש בכלים הניתנים לכם על ידי הרופא שלכם. בכל מקרה בו מתעוררת בעיה, אתם תוכלו לקבל פרטים נוספים או לחפש רופא שיניים מומלץ, כאן https://dentist4u.co.il/.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.