האם ניתן להזמין עו"ד לבית האבות לצורך כתיבת הצוואה

האם ניתן להזמין עו"ד לבית האבות לצורך כתיבת הצוואה?

בעת שאדם כותב את צוואתו, הוא מבקש להבטיח את הנעשה ברכושו לאחר לכתו. ועם זאת, רבים מודעים לכך שבכתיבתה של צוואה באופן המותיר שלא במתכוון, 'חורים' ו'שטחים אפורים' הנתונים לפרשנות, הרי שהדבר עלול להוביל למחלוקות בין הזוכים בצוואה וכל שכן לטענות באשר לפסילתה.

כל שכן נכון הדבר, באם הצוואה איננה נכתבת כראוי ובהתאם לכל ההיבטים הטכניים הנדרשים. היבטים טכניים הנוגעים לכתיבתה של צוואה באים לידי ביטוי באי הוספת תאריך בעת כתיבת הצוואה, בכתיבת הצוואה באופן פרטי אך שלא בכתב ידו של המצווה, באי-הוספתה של כותבת המסירה כל ספק באשר למטרת המסמך ועד לציווי אי אלו היבטים שאינם עומדים עם אמות המוסר ושאינם מאפשרים את קיומה.

ראשית כל, האם ישנה חשיבות לעריכת הצוואה יחד עם עורך דין?

ההמלצה הגורפת היא לערוך את הצוואה יחד עם עורך דין המתמחה בתחום זה, וזאת מטעם שתי סיבות עיקריות:

ראשית כל, עורך דין יכול לסייע רבות בניסוחה של צוואה שאיננה משתמעת לשני פנים, שאיננה מובילה לחילוקי דעות בין הזוכים, ושמבטיחה שאכן כל רצונו של המצווה ייעשה במלואו לאחר לכתו.

שנית, הרי שבעריכת צוואה יחד עם עורך דין, המדובר בתהליך הנקרא צוואה בפני עדים. בעת שעורכים צוואה עם עו"ד, יש להביא שני עדים שיחתמו על כך שהיו עדים לכשירותו של המצווה, ולכך תתווסף חתימתו של עורך הדין.

היבט זה הוא משמעותי, וכל שכן כאשר עורכים צוואה בגיל מבוגר. הדבר מפריך טענות עתידיות של מתנגדים לצוואה אשר עלולים לטעון כי המצווה לא היה כשיר בעת ניסוחה של הצוואה, וכי הושפע בשל אי אלו סיבות דוגמת נסיבות של פעילות קוגניטיבית ירודה.

בעת מגבלה כזו או אחרת, ניתן להזמין איש/אשת מקצוע למקום מושב המצווה

ואכן משרדי עריכת דין רבים מאפשרים כיום לקבל שירות עד הבית, וזאת למען עריכתה של הצוואה ומבלי להעמיס יתר על המידה על המצווה.

השירות נהוג בעיקר בקרב בני הגיל השלישי אשר אינם מסוגלים עוד לפעילות גופנית מאומצת, או שחווים אי אלו מגבלות גופניות המונעות מבעדם את הדרך הנדרשת עד למשרד עורכי הדין.

עורך הדין מתאם פגישה יחד עם המצווה, כאשר לרוב מדובר במספר פגישות, האחת לצורך ניסוחה של הצוואה ואילו השנייה עבור החתימה עליה יחד עם שני העדים הנדרשים.

האם ניתן לערוך צוואה טלפונית או מרחוק?

לא ניתן לערוך את הצוואה מרחוק, ומסיבה זו הרי שנדרש השירות לעריכתה של צוואה עד הבית.

על מנת שנבטיח את מהימנותה של הצוואה, וכדי שנסיר כל חשש ולו הקטן ביותר שמא אדם יתנגד לצוואה ויבקש לטעון אי אלו טענות, הרי שמוטב להבטיח את האותנטיות שלה באופן הרמטי ומלא.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.