איך לבחור קלנועית בגיל הזהב

קלנועיות הן אופציה מצוינת למבוגרים בגיל הזהב אשר סובלים מבעיות ניידות. בדרך כלל הם צריכים להיות מסוגלים להשתמש בכסא גלגלים, הליכון או מקל הליכה בגלל מגבלות פיזיות.

קשישים עשויים להשתמש בקלנועית מתקפלת קטנה גם אם יש להם דלקת פרקים, אוסטאופורוזיס, פרקינסון, טרשת נפוצה או כל מצב אחר שמקשה על התנועה. קלנועיות קטנות מיועדות בדרך כלל לשימוש בתוך הבית ובשביל נסיעה בסביבה הקרובה לבית.

יתרונות של קלנועית מתקפלת

קלנועיות מתקפלות בדרך כלל מספקות יציבות ותמרון מירבי על משטחים פנימיים כגון עץ או לינוליאום, אבל הן בהחלט יכולות להסתדר עם כל תוואי שטח. בין אם זה בכביש, במדרכה, על רצפת הבית או בכל מקום אחר. קלנועיות מתקפלות מיועדות למשתמשים שצריכים להישאר בישיבה תוך כדי הפעלת הקלנועית שלהם בתוך הבית או בחוץ על קרקע מישורית. קלנועיות אלו מיועדות להתקפל כדי שיהיה ניתן להעמיס אותן בתא המטען של הרכב לצורך הובלה כאשר אינן בשימוש.

לקלנועיות שלושה סוגים בסיסיים של היגוי, היגוי "הדלק וסע", היגוי מתכוונן והיגוי בעזרת גלגלי גלגלת קדמיים מסתובבים. קלנועיות "הדלק וסע" הן סוג הקלנועית הנפוץ ביותר לקשישים. המשתמש מנווט על ידי לחיצה או משיכה בג'ויסטיק כדי לפנות שמאלה או ימינה. ברוב הקלנועיות הסטנדרטיות יש היגוי סיבוב והגשה עם הגה מתכוונן שניתן להגדיר אותו למשתמשים שמאליים או ימניים. גלגלים קדמיים מסתובבים מאפשרים למשתמש פשוט להסתובב במקום במקום לסובב את כל הכיסא שלו. זוהי תכונה שימושית מאוד אם הקלנועית עוברת בפתח.

בחירת הקלנועיות הנכונה

קלנועיות יכולות להיות יקרות ולוקח זמן עד שהקשישים מסתגלים לשימוש בעגלתם. וודא כי לאהובך יש את ההכשרה המתאימה והוא מסוגל פיזית לנהל ולהפעיל קלנועית בבטחה ובעצמאות לפני שאתה רוכש לו אחת.

קשישים הזקוקים לאלטרנטיבה להליכה או לאנשים שעלולים להתקשות להתנייד לאחר פרישתם, יהיה להם קל יותר אם ירכשו קלנועית. למרות שלא לכל הקשישים יש את אותם תנאים פיזיים הדורשים קלנועית, זה יכול להיות מאוד קשה למי שיש לו בעיות ברגליים ללכת לאורך זמן. אם הקשיש נאלץ להישאר על הרגליים כל היום, הוא יכול לחוות התכווצויות רבות ברגל וברגל, כמו גם בכאבים בירכיים ובחזרה מהמצב כל כך הרבה זמן. זה יכול להיות מסוכן מאוד עבור חלק מהקשישים ותשוש עבור אחרים.

קלנועיות עשויות לספק את הפתרון אליו מבקשים קשישים רבים, אך חשוב לבצע את המחקר לפני רכישת אחת מהקלנועיות הללו. אם אתה חדש בענף הקלנועיות, הגדלים והתכונות השונים עשויים להיראות מבלבלים או מכריעים. כמו כן המחיר של קלנועית מתקפלת לרוב מתחיל מכמה אלפי שקלים, כך שחשוב לקחת זאת בחשבון. אפשר למצוא קלנועית מתקפלת יד 2 במחירים אטרקטיביים יותר, אם תבדקו לעומק תוכלו למצוא קלנועיות משומשת במצב מצוין. כדאי לבדוק באינטרנט באתרים כמו רכבי אמירים או לדבר עם מוסך קלנועיות ולבדוק אם יש לו קלנועיות יד 2 למכירה.

קלנועיות נועדו לתמוך במשתמשים המתקשים בהליכה עקב מצבים רפואיים. הם יכולים לשפר מאוד את איכות חייו של האדם ולתת לו יותר חופש לבצע פעילויות בסביבת ביתו. הוספה של קלנועית יכולה לשפר משמעותית את איכות החיים של בני משפחתנו שהגיעו לגיל הזהב.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.