רישיון נהיגה מעל גיל 70

הצורך ברישיון נהיגה בכל גיל, מהווה בעצם את הצורך בעצמאות ובתחושה שאתם יכולים לדאוג לעצמכם, להתנייד ממקום למקום, ובאופן כללי, להרגיש חופשיים לעשות מה שאתם רוצים או צריכים. עם זאת, החל מגיל 70 ישנם תנאים לחידוש רישיון הנהיגה – המשיכו לקרוא. הוצאת רישיון נהיגה לנהגים מבוגרים, קרי החל מגיל 70 ומעלה, מצריכה בדיקה רפואית, כאשר בדיקה זו למעשה מהווה תנאי לחידוש הרישיון. זאת, בכל הנוגע לנהגים אשר נוסעים על רכבים פרטיים. במקרים בהם מדובר בנהגים מקצועיים, כמו נהגי אוטובוסים, משאיות כבדות, מוניות ועוד, אותה בדיקה רפואית נדרשת כבר החל מגיל 60. כאשר מדובר על נהגים מקצועיים, הבדיקה מהווה את אותו התנאי לחידוש הרישיון.

חידוש רישיון מעל גיל 70 – סוגי רישיונות ורכבים

באילו גילאים צריך לעבור בדיקת כשירות רפואית לנהיגה ברכב פרטי? מה לגבי חידוש רישיון נהיגה מעל גיל 60 לנהגים מקצועיים? והאם התנאים משתנים בהתאם לסוג הרישיון? - הנה המידע לפניכם:

בעלי רישיון B, 1C ואופנועני A, 2A 1A

  • גילאי 70 – 80: יש לעבור מבדק רפואי בכל 5 שנים על מנת לחדש את הרישיון.
  • גילאי 80 ואילך: יש לעבור את אותה הבדיקה בכל שנתיים כדי לחדש את הרישיון.

בעלי רישיונות C, E, אמבולנס, רכבי כיבוי וחילוץ ורכבים ציבוריים

איך מחדשים את רישיון הנהיגה?

כאשר מעוניינים לחדש את רישיון הנהיגה, חשוב להבין לאיזה גוף פונים, מה כלול בתהליך, מהי בדיקת כושר נהיגה ואילו בדיקות מתבצעות. ראשית, נבין מהי בדיקת כשירות רפואית לנהיגה ומה היא כוללת. הנה מה שהבדיקות יצריכו ממכם:

  • הגעה לרופא עיניים או אופטומטריסט בעבור בדיקת ראייה.
  • קביעת תור אצל רופא המשפחה למילוי טופס חידוש (מיד נסביר על הטופס).

באשר למבחני נהיגה מעשיים או עיוניים, אין כל צורך באלו (אלא אם צברתם נקודות ונדרשתם לעבור נהיגה מונעת). שימו לב, לפני מועד חידוש רישיון נהיגה (כחצי שנה לפניו), יישלח אליכם טופס חידוש לביתכם. במידה שטופס זה לא הגיע, ניתן להורידו מהאתר של משרד הרישוי או בטלפון 5678*.

מה קורה במידה שרישיון הנהיגה נפסל?

ישנם מקרים שונים בהם רישיון הנהיגה של מגיש הבקשה יכול להיפסל, כאשר במקרה כזה הנהג יצטרך להפקיד את רישיון הנהיגה של במשרד הרישוי. למשל, במקרים בהם הנהג אינו עובר את מבדק הראייה, או שמא יש לוה בעיה רפואית כלשהיא אשר מונעת נהיגה בטוחה. בעוד שניתן ערעור על ההחלטה, חשוב לקבל סיוע משפטי כשעושים זאת. יש לציין, אם מעוניינים לערער על ההחלטה של משרד הבריאותהרישוי לדחות את בקשת חידוש רישיון הנהיגה שלכם, יהיה עליכם לשלם 1,103 ₪ בגין אותו הערעור. על מנת לערער על ההחלטה, יש לעקוב אחר השלבים הבאים:

קבלת הנימוקים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אינו מיידע את משרד הרישוי בדבר הסיבות לקבלת ההחלטה (בשל צנעת הפרט), כך שיהיה עליכם לבקש את הנימוקים המלאים שהובילו לדחיית הבקשה.

קבלת טופס הצהרה במרב"ד 

לשם קבלת הנימוקים המלאים מאת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יש להגיש את כתב הוויתור על הסודיות הרפואית בתוך 30 ימים ממועד קבלת ההחלטה (דחיית הבקשה).

לסיכום, איך עו"ד תעבורה יכול לסייע לי?

רגע לפני שמחליטים לערער לבד על ההחלטה לדחות את חידוש רישיון הנהיגה, חשוב להבין מה השירותים שמציע עורך דין תעבורה וכיצד הוא יכול לסייע לכם. באופן כללי, עו"ד תעבורה מטפל בכל הסוגיות הכרוכות בחידוש רישיון נהיגה, אבל גם מטפל בסוגיות מורכבות הרבה יותר. בתוך כך, הסיוע המשפטי יוכל להעניק לכם עורך הדין לא יסולא בפז. לסיכום, בין אם אתם נהגים מקצועיים או נהגים על רכביכם הפרטי, חשוב לדעת שאתם במצב כשיר לנהיגה. זה לא עניין של מה חוקי ומה לא, אלא עניין של מה בטוח לכם ולאנשים שאתם מסיעים, כמו למשל הנכדים שלכם. עם זאת, עבור רבים, רישיון הנהיגה הוא לא עניין של מה בכך, הוא מהווה את העצמאות שאנשים זקוקים לה. אם דחו לכם את חידוש רישיון הנהיגה, עורך דין תעבורה מנוסה יוכל לטפל בנושא באופן הנכון.

מידע נוסף

 הגיל השלישי - מאבק יומיומי בגילנות (Ageism)

ביטוחי בריאות לגיל השלישי

שיפור החיים בגיל השלישי בעזרת מולטי ויטמין

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.