שאלות נפוצות

דף זה מכיל שאלות נפוצות שיכלות לעניין אותך בעת בחירת בית אבות המתאים לצרכיך.

מה מתאים לי? בית הורים או דיור מוגן?

דיור מוגן מתאים עבור דיירים עצמאים לחלוטין היכולים לטפל בעצמם לבד, ואינם זקוקים לסיוע בניהול משק הבית. דיור מוגן מציע פעילויות חברתיות שונות המאפשרות לדייר לתת ביטוי לעצמאותו ולהעדפותיו האישיות.

מן הצד השני, בתי הורים ( בתי אבות) מציעים השגחה מקיפה וסדר יום מובנה לאוכלוסיה הדורשת השגחה צמודה יותר, החל מבתי אבות רגילים וכלה בבתי אבות סיעודיים בהם מתגוררים אלו הדורשים סיעוד מלא.

מהם הקריטריונים לבחירת בית אבות?

מספר קריטרניונים אליהם כדאי להתייחס בעת בחירת בית אבות הם: קיום רישיון משרד הבריאות, הבעלות על המוסד (מדינה, ציבורי או פרטי), מיקום, גודל, שירותים ושיקולים חברתיים.

למידע נוסף ניתן לקרוא את המאמר בנושא בחירת בית אבות.

כיצד ממנים אשפוז במוסד לחולים סיעודיים ותשושי נפש למי שאין נכסים?

במידה ולקשיש אין אפשרות לממן את השהות במוסד לחולים סיעודיים מחסכונות, נכסים או ביטוח סיעודי, יש באפשרותו לפנות למשרד הבריאות לקבלת עזרה כספית (קבלת קוד לאשפוז).

בכדי לקבל סיוע זה על הקשיש לענות על מספר תנאים:

**תושב ישראל.
**הוגדר כתשוש נפש או כחולה סיעודי על ידי לשכת הבריאות באזור מגוריו.
**אין ביכולתו להמשיך לשהות בביתו או במסגרת אחרת בקהילה.
**נערך לו חישוב זכאות במטרה לקבוע את ההשתתפות העצמית שלו ושל בני משפחתו.

מהן אפשרויות המימון לבית אבות?

בית אבות מספק מגוון שירותים לקשישים, הכוללים, מלבד מקום המגורים, ארוחות, שירותי כביסה וניקיון, פיקוח רפואי צמוד, שירותי ביטחון ושמירה, שירותי אחזקה, פעילויות חברתיות, חוגים, הפעלות וכדומה. אפשרויות המימון לבית אבות או מסגרת דיור מוגן, תלויים, בין היתר, בזכאות לחוק הסיעוד (המעניק גמלת סיעוד או מימון טיפול סיעודי), ביטוח סיעודי, קצבת זקנה, הטבות ממס הכנסה, הון אישי (כתוצאה מכספי פנסיה או נכסים) ומימון ממקור חיצוני או קהילתי.
חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.