אפשרויות מגורים לקשישים

בתי אבות ודיור מוגן לקשישים, הם המקומות שבהם בוחרים רבים שהגיעו לגיל השלישי לגור בהם לאחר היציאה לגמלאות. בתי האבות מציעים לדיירים יתרונות רבים שהופכים את החיים לקלים יותר. הדיור המוגן מסייע גם לקשישים וגם לבני המשפחות שלהם ומקל מעט את המעמסה המוטלת עליהם בהעדר בתי אבות. מהם בתי האבות לקשישים ולמה הם כל כך חשובים לקשישים ולבני המשפחה כאחד? האם ישנן חלופות לבתי האבות? בשורות הבאות נעסוק בנושא שכל אחד מאיתנו יעסוק בו בשלב כל שהוא.

החשיבות של דיור מוגן

בתי אבות ודיור מוגן לקשישים הם מוסדות האמונים על הענקת מקום מגורים הולם לבני הגיל השלישי. בתי האבות כאמור מספקים לקשישים מגוון רחב של שירותים, הן בתחום הבריאות והן בתחום ניהול שעות הפנאי. עבור רבים מהקשישים, שני התחומים האלה הם תחומי ההתייחסות העיקריים. לפיכך, ככל שבית האבות שאליו מעוניין הקשיש להגיע נותן תשובה הולמת בסוגיות הללו, כך תגדל רמת שביעות הרצון שלו.

בתחום הבריאות, בתי האבות מעניקים לקשישים השוהים בהם מעטפת הולמת. אף שיש שוני בין המוסדות השונים, הרי מדובר בדרך כלל באחות צמודה, כמו גם במתקנים ושירותים נוספים המסייעים לדיירים הקשישים להתגבר על מגבלות פיזיות ולטפל בבעיות כרוניות שהן תוצאה טבעית של ההתבגרות. בתחום הפנאי, מציעים המוסדות כאמור לדיירים מגוון רחב של פעילויות. עם הפעילויות הללו ניתן למנות פעילויות ברמה האישית – ספרייה או חדרי האזנה למוזיקה ופעילויות נוספות. בנוסף, מציעים בתי אבות לדיירים הרצאות, ערבי שירה ומוזיקה, קונצרטים ואפילו טיולים וסיורים, המותאמים ליכולות הפיזיות של הדיירים.

חלופות למגורים לבני הגיל השלישי

מדינת ישראל מציעה מגוון רחב של חלופות לבני הגיל השלישי. עם החלופות כאמור ניתן למנות מטפלים בבית הקשיש, כמו גם חוגים ופעילויות יומיות לקשישים הממשיכים להתגורר בביתם. עם זאת, בשנים האחרונות הולכת ומתגברת התופעה של קשישים הבוחרים במודע להתגורר בבתי אבות. זאת, במטרה להקטין את המעמסה מעל הילדים מצד אחד, וליהנות מכל היתרונות של מגורים במקום המציע טיפול והשגחה, בנוסף על פעילויות חברתיות מגוונות מצד שני. אם יש לכם עניין לעבור לדיור מוגן או להעביר לשם את ההורים היקרים שלכם, המאמר הזה בדיוק בשבילכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת והנציגים המיומנים שלנו יחזרו אליכם להמשך התהליך.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.