שמנים אתריים לטיפול במכאובי הגיל השלישי

הזדקנות היא תהליך טבעי של הגוף וחלק בלתי נפרד ממסע החיים. למעשה, אין סיבה שלא נזדקן בחן, בחיוניות ובבריאות טובה. אורח החיים הקדחתני של העולם המערבי והזיהומים הרבים שעימם גופנו נאלץ להתמודד, מַחְלִים את הגוף, מאיצים את תהליך ההזדקנות שלו ומחוללים בו מחלות כרוניות קשות הפוגעות בו.

שמנים אתריים מצוינים לטיפול במכאובי הגיל השלישי, בין שמדובר במכאובים פיזיים ובין שמדובר במכאובים רגשיים ובקשיים נפשיים. שמנים אתריים הם מתנה מיוחדת ועוצמתית של הטבע. יש בכוחם לחזק אותנו, לשפר את איכות חיינו, לסייע לנו בתהליכי החלמה וריפוי ולעודד את רוחנו, ולכן הם נפלאים במיוחד בגיל השלישי.

הארומתרפיה מציעה לבני הגיל השלישי גם טיפול מניעתי וגם סיוע בהתמודדות עם חוליי הזקנה. זוהי דרך עוצמתית להרגיע את הגוף ואת הנפש, להגביר את זרימת הדם, לשפר את חסינות הגוף ולחזק את השרירים. מצבים בריאותיים מסוימים הקשורים בהזדקנות יכולים להשתפר משמעותית אם מקפידים על טיפולים ארומטיים קבועים, אף שגם שימוש מזדמן בשמן אתרי כזה או אחר, יכול להניע תהליכי ריפוי מיידיים. הינה כמה הצעות טובות לטיפול ארומטי בקשישים להבראת הגוף והנפש ולחיזוק מיידי. 

איך להציע טיפול ארומטי מיטבי לקשישים?

טיפול ארומטי יעיל בקשישים ניתן בעיסוי גוף, טבילה באמבט, קומפרסים ודיפיוזרים. לפני שמעסים את הגוף בשמנים אתריים, חשוב לזכור שעורם של הקשישים הוא בדרך כלל עדין הרבה יותר מעורם הגמיש של אנשים צעירים. מסיבה זו יש להכין מרקחות עיסוי שמכילות רק אחוז אחד של שמנים אתריים, ולייבש היטב את הגוף בתום העיסוי. אם הקשישים אינם יכולים לטבול באמבט שמנים, אפשר לטפל בהם בעזרת אמבטיות רגליים מועילות, חמימות ומהנות. אמבטיות רגליים יכולות להיות שימושיות מאוד ולהשיג את התוצאות המצופות במהירות. קומפרסים חמים ודיפיוזרים הם אמצעי טיפולי עדין ונוח. הם אינם דורשים מאמץ גופני מיוחד מהמטפל או מהמטופל ואינם מעוררים חוסר נוחות. לפני הטיפול חשוב לברר אם הקשיש נוטל תרופות שהשמנים האתריים עלולים לסתור. לפיכך, כדי להציע לקשיש טיפול ארומטי יעיל כדאי להתייעץ קודם עם הרופא המטפל בו.

שמנים אתריים למצבים רפואיים שונים

שמנים אתריים למבוגרים מצוינים לטיפול במצבים רפואיים שונים, וכדאי בהחלט לשקול אותם כטיפול משלים לכל טיפול רפואי מקובל. כך למשל, זקנים הסובלים מקיהיון, יכולים ליהנות משמנים אתריים המסייעים לשינה טובה ורגועה, מפחיתים חרדה ומשפרים את התפקוד הקוגניטיבי כמו לבנדר (אזוביון), מליסה, רוזמרין, לימון ותפוז. לבנדר ומליסה מרגיעים את הנפש ומפחיתים עצבנות שמובילה לעיתים לאלימות, וכל זאת בלי תופעות לוואי. מחקרים מלמדים שהרחת תערובת שמנים הכוללת לימון ורוזמרין בבוקר או לבנדר ותפוז לפני השינה משפרת את התפקוד הקוגניטיבי, ושעיסוי הגוף בתערובת הזאת מרגיעה אותם.

גם במצבים רפואיים אחרים כמו בעיות במחזור הדם או לחץ דם גבוה אפשר וכדאי להיעזר בשמנים אתריים. שמנים אתריים חזקים כמו פלפל שחור, ג'ינג'ר, ערער, מיורן ורוזמרין מחממים את העור ומגבירים את זרימת הדם. שומר, ערער ולימור מנקים רעלים מהגוף ומטפלים במצבים של אגירת נוזלים. שמן ברוש מטפל ביעילות בדליות ברגליים. לחץ דם גבוה יכול להיות מצב מסכן חיים בגל השלישי, ולכן עיסוי מרגיע בשמנים אתריים כמו מרווה, לבנדר, מיורן או ילנג־ילנג מאזן את מחזור הדם, מאט לחץ הדם ומסייע להרפיה כללית של הגוף. 

שמנים אתריים מטפלים ביעילות גם בכאבי מפרקים ושרירים קומפרסים חמימים עם לבנדר, מנטה וקמומיל יקלו את כאבי המפרקים. עיסוי במרווה, לבנדר, מיורן ומנטה יאיץ את קצב זרימת הדם ויפחית כאבים ונוקשות שרירים.

טיפול משלים מיטבי בשמנים אתריים

ארומתרפיה היא דרך מצוינת להשלים טיפולים רפואיים מקובלים ולטפל בתסמינים של מחלות רבות. פעמים רבות די בטיפת לבנדר אחת או שתיים לשיפור ההרגשה והחיוניות. שמנים אתריים הם עולם ומלואו של בריאות, ויש בהם תועלת רבה במיוחד בגיל השלישי. 

 

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.