דרושים בתחום הסיעוד

שוק העבודה בתחום הסיעוד

איך שלא נסתכל על זה, תחום הסיעוד הוא אחד המרתקים ביותר שניתן לעסוק בו. לא רק שמדובר בעולם תעסוקתי שבו תמיד דרושים עובדי סיעוד, אלא גם שהשכר נאה בהחלט. מעבר לכך, אחים ואחיות בכל רחבי הארץ יוכלו לדבר שעות על הרגשת הסיפוק שבעזרה לזולת- יתרון עצום כשלעצמו.

לימודי סיעוד אפשריים כיום במגוון רחב של מסלולים, באוניברסיטאות ובמכללות כאחד. בין אם המדובר הוא בתואר אקדמי ראשון או שני בסיעוד, ובין אם בכל קורס סיעוד מקצועי אחר, הרי שבתום הלימודים פתוחות מספר אופציות מעניינות ביותר עבור הבוגרים הטריים. אנחנו נסקור פה את המרכזיות שבהן, עם דגש על אופי העבודה, מציאתה, וכמובן- התמורה.

לוח משרות בתחום הסיעוד

ההכשרות השונות של הסיעוד

ציינו כבר שבמקומות תעסוקה רבים דרושים עובדי סיעוד. בדרך כלל, תחת נושא זה כוללים לרוב אחים ואחיות, אולם יש לזכור שהמושג רחב הרבה יותר. ברוב המקרים, לאחר תום הלימודים (בין שלוש לארבע שנים), בוחרים הסטודנטים התמחות ספציפית: חדר מיון, ילודה, מחלות, גריאטריה וכן הלאה.

מהות עבודה זו כוללת דאגה אישית למטופל, כמו גם סיוע רפואי וביצוע בדיקות פשוטות ומורכבות גם יחד. לכן, אגב, הלימודים נוטים להיות כלליים ביותר בשנים הראשונות, ומאגדים בתוכם נושאים חשובים מעולמות תוכן מגוונים: פיסיקה נלמדת לצד פסיכולוגיה ומדעי הטבע לצד מדעי החיים.

לאחר בחירת ההסמכה, אם כן, ניתן למצוא עבודה במספר רב של מקומות. בתי וקופות חולים, מרפאות פרטיות ומרכזים לאוכלוסייה המבוגרת פתוחים תמיד, וזאת בנוסף להצעת שירותים באופן עצמאי. השכר נקבע על פי מהות המוסד וההסכמים הנהוגים בו, אולם מרבית העובדים הסיעודיים מתבוננים בחיוך על תלוש השכר הנאה שלהם.

סיעוד הוא גם טיפול

מטפלים סיעודיים מהווים גם הם חלק בלתי נפרד בשוק העבודה הסיעודי: אלה מסייעים באופן אישי בהתנהלות היום יומית לבעלי צרכים מיוחדים- לרוב קשישים אבל בהחלט לא רק- וצמודים אליהם תמיד. מספיק מבט אחד בסביבה הקרובה כדי להבין מדוע דרושים עובדי סיעוד רבים גם מהבחינה הזו.

מטפלים סיעודיים מעניקים לרוב את שירותיהם בביתו של המטופל. הסיוע שלהם כולל, מעבר לעזרה בפעולות בסיסיות, גם שמירה על משק הבית ומתן טיפול רפואי, במידת הצורך. יש לציין כי בתחום זה מועסקים לא פעם גם חסרי הכשרה מקצועית של ממש, אך הם מהווים מיעוט: היעילות של העובדים שלמדו את המקצוע פשוט גבוהה הרבה יותר.

נכון, דרושים עובדי סיעוד.. אבל איפה?

למרות הדרישה הרבה לעובדי סיעוד, ההתחלות לא תמיד פשוטות. עם זאת, ישנן מספר דרכים להפוך את המים לרדודים הרבה יותר. בחלק גדול מהמקרים, עובדים סיעודיים ממשיכים אחרי ההסמכה לפעול באותו מוסד בו עברו את הכשרתם המקצועית. לכן, כמובן, ההמלצה הברורה היא לא לבזבז זמן מיותר, ולהתייחס אל הפן המעשי של הלימודים כעבודה לכל דבר ועניין.

גם האינטרנט הוא כלי יעיל מאד, מהבחינה הזו, ומאגד בתוכו אלפי מודעות שתכליתן אחת: דרושים עובדי סיעוד. חיפוש מודעות מסוג זה בכל לוח מחפשי עבודה יניב באופן מיידי עשרות תוצאות. פנייה אל אחת המשרות, בתוספת ציון הלימודים וההתמחות הספציפית, יבטיחו כמעט תמיד מענה מהיר. אחרי הכל, בעולם בו אנו חיים אין ספור אנשים זקוקים לעזרה, ורצוי מקצועית ככל האפשר.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.