סוגי בתי אבות

אנשים מבוגרים שהם בודדים או בזוגות, מעוניינים בגיל מבוגר לגור בבית אבות כדי ליהנות מכל המעטפת המוענקת במקומות האלו. זה קורה כאשר קשה לאנשים המבוגרים לטפל בכל המטלות היום יומיות השוטפות כמו לערוך קניות ולסחוב את הסלים הכבדים, לנקות את הבית ולהתנייד ממקום למקום בקלות. לכן הם מעדיפים לבחון אופציות של סוגי בתי אבות שונים ולעבור למגורים שיש בהם הכול, כמו האופציה לאכול בחדר האוכל, תחזוקה של המגורים, פעילויות מגוונות, ניקיון של הדירה ועוד.

סוגים של בתי אבות

בישראל יש כמה סוגי בתי אבות שחלקם הם פרטיים ואחרים הם ציבוריים ומשויכים לקופות החולים או למשרד הבריאות.

דיור מוגן

דיור מוגן הוא צורת מגורים שמותאמת לאנשים מבוגרים שהם עצמאים בתפקוד שלהם ולכן מסוגלים לחיות לבד או בזוג, כאשר הנהלת דיור מוגן מפקחת על הפעילות שלהם לאורך כל היום ודואגת לשלומם. ביום יום יש להם שפע של חוגים ופעילויות מגוונות. יש להם אפשרות לאכול בחדר האוכל או לבשל לבד, לקבל טיפולים רפואיים אלמנטריים, וליהנות מסביבה תומכת ונעימה של אנשים בגילם ובמצבם.

בית אבות פרטי

בין סוגי בתי אבות יש בית אבות פרטי מופעל על ידי חברה עסקית. גרים בו אנשים מבוגרים בדירות בגדלים שונים והם נהנים מחיי קהילה תוססים שכוללים הרצאות, סרטים, משחקים, טיולים ועוד. הנהלת בית האבות הפרטי דואגת לכל צרכיהם, החל בשירותי רפואה בסיסיים, דרך שירותי כביסה, ניקיון, ארוחות ועוד.

בית אבות ציבורי

בית אבות ציבורי מנוהל בדרך על ידי אחת מקופות החולים בישראל, כמו קופת חולים כללית או מכבי והוא מיועד לתקופת שהייה לצורך שיקום לאחר מחלה קשה או לאחר ניתוח, דבר שמצריך טיפול ייחודי וייעודי למטרה זו.

בית אבות ממשלתי סיעודי

בתי אבות סיעודיים אשר מנוהלים על ידי משרד הבריאות, אמורים לסייע למשפחות אשר יקיריהם אינם מסוגלים לשלם כלכלית את העלויות הגבוהות של האשפוז הסיעודי. זו הסיבה שבני המשפחה מעבירים לגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות את המסמכים הנדרשים וכך בסוף התהליך החולה מקבל קוד של משרד הבריאות.

באמצעותו המדינה משלמת חלק מהעלויות של האשפוז, החולה משלם כספים מתוך הקצבה החודשית של ביטוח לאומי ואת יתרת הכספים משלמים הילדים שזו חובתם על פי החוק.

בית אבות לתשושי נפש

מתוך סוגי בתי אבות יש גם בית אבות לתשושי נפש אשר מיועד לאנשים שהם בעלי בעיות מנטליות וסובלים ממחלות כמו דמנציה או אלצהיימר ולכן הם אינם יכולים לשהות לבדם בביתם כיוון שמדובר במצב מסוכן.

בתי אבות מעורבים

בבתי אבות מעורבים יש אנשים עצמאים שהם פעילים, ובנוסף לכך יש מחלקות סיעודיות עבור אלו שמצבם הבריאותי התדרדר.

בתי אבות עצמאיים

בתי אבות עצמאים מיועדים רק לאנשים עצמאים שהם בעלי יכולת להיות אחראים על עצמם.

בחירה של בית אבות או דיור מוגן במצבים שונים בחיים אינה עניין של מה בכך. לכן בני המשפחה בוחנים כמה סוגי בתי אבות כדי להגיע למיקום הנכון ביותר עבורם.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.