מימון דיור מוגן ומשכנתא הפוכה

 

אפשרויות מימון בדמות משכנתאות מסורתיות ומשכנתאות הפוכות, מספקות לרובינו גמישות ויציבות פיננסית בעת שאנחנו באים לרכוש דירה או כל רכוש נדל"ן אחר. במאמר זה, נלמד על המושגים של מימון דיור מוגן ומשכנתא הפוכה, ונדון ביתרונות שבהלוואות מהסוג הזה.

מימון דיור מוגן:

מימון דיור מוגן מתייחס להלוואות שהן בדרך כלל בצורת משכנתא. סוג זה של מימון מאפשר לבעלי בתים ללוות כסף כנגד שווי הנכס שלהם תוך שימוש בנכס כבטוחה. מימון דיור מוגן משמש בדרך כלל לרכישת בית, אך ניתן להשתמש בו גם לשיפור תנאי החיים, השלמת הכנסה, איחוד חובות או צרכים פיננסיים אחרים.

היתרונות של מימון דיור מוגן:

גישה להון: מימון דיור מוגן מספק לבעלי בתים גישה לסכומי כסף גבוהים בהם הם יכולים להשתמש למטרות שונות. נהנים מהם אנשים הזקוקים לכספים עבור הוצאות משמעותיות, כגון שיפוץ בית, לימודים, אפשרויות מימון בנישואי ילדים או עלויות לימודים או חינוך.

שיעורי ריבית נמוכים יותר: מימון דיור מוגן מציע בדרך כלל ריביות נמוכות יותר בהשוואה להלוואות לא מובטחות או לתשלומים בכרטיסי אשראי. הסיבה לכך היא שההלוואה מובטחת על ידי הנכס, מה שמפחית את הסיכון עבור המלווים. ריבית נמוכה יותר מובילה כמובן לתשלומים חודשיים נמוכים יותר ולחסכון כולל.

תנאי החזר ארוכים יותר: מימון דיור מוגן מאפשר לרוב טווחי החזר ארוכים יותר בהשוואה לסוגי הלוואות אחרים. זה יוביל לתשלומים חודשיים הגיוניים, מה שיקל על בעלי בתים לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלהם.

משכנתא הפוכה:

משכנתא הפוכה היא הלוואה מיוחדת העומדת לרשות בעלי בתים בני 62 לפחות. בניגוד למשכנתא מסורתית, שבה בעלי בתים משלמים תשלומים חודשיים למלווה, משכנתא הפוכה מאפשרת לבעלי בתים להמיר חלק מההון העצמי של ביתם במזומן מבלי למכור את הנכס או להתחייב לתשלומים חודשיים.

היתרונות של משכנתא הפוכה:

השלמת הכנסה אחרי היציאה לפנסיה: משכנתא הפוכה מספקת מקור הכנסה מעולה לגמלאים. כך הם יכולים לנצל את ההון העצמי שלהם תוך שהם נהנים מהכנסה נוספת לכיסוי הוצאות מחיה, עלויות בריאות או צרכים פיננסיים אחרים במהלך הפרישה.

אין צורך בהחזר: עם משכנתא הפוכה, הלווים אינם נדרשים לשלם תשלומים חודשיים למלווה. ההלוואה מוחזרת בדרך כלל כאשר בעל הבית מוכר את הנכס, עוזב את הבית או נפטר. זה מספק הקלה כלכלית עבור קשישים שמשתכרים בשיעור נמוך מכפי צרכיהם.

שמירה על הבעלות על הבית: עם משכנתא הפוכה, בעלי הדירות שומרים על הבעלות על הנכס שלהם. הם יכולים להמשיך לגור בבית ולהשתמש בו כמקום המגורים העיקרי שלהם.

שיקולים לגבי משכנתא הפוכה:

החזר הלוואה: משכנתא הפוכה אמנם אינה מצריכה תשלומים חודשיים, אך בסופו של דבר יהיה צורך להחזיר את ההלוואה. זה קורה בדרך כלל כאשר בעל הבית מוכר את הנכס או נפטר. חשוב לקחת בחשבון את ההשפעה של חובת החזר זו על יורשי בעל הבית או על תכנון העיזבון.

עוד על משכנתא פנסיונית באתר אטוס

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.