משכנתא הפוכה - בני 60+ מהיום תוכלו לקחת משכנתא!

בני 60+? יש לכם דירה? כיום תוכלו לקחת משכנתא! הרפורמה החדשה נקראת משכנתא הפוכה!

מה זה משכנתא הפוכה? אם עד היום בני 60+ לא יכלו לקחת משכנתא בגלל הגיל שלהם, כיום בגלל הרפורמה החדשה הם יוכלו לקחת משכנתא רק אם יש בבעלותם נכס (דירה, בית) .

במאמר נענה על כל השאלות שלכם לגבי משכנתא הפוכה.. מאיזה גיל אפשר לקחת משכנתא? איך ניתן לחשב את ההחזר החודשי? כמה ההחזר החודשי למשכנתא הפוכה?

כמה כסף ניתן לקבל בלקיחת משכנתא הפוכה?

החברות המציעות משכנתא הפוכה בסכום של 250 אלף ומעלה, אפשר להלוות החל מ-15% מערך הבית.

ועד 50% (בגיל 90 ומעלה).?

כמה החזר חודשי צריך להחזיר עם משכנתא הפוכה?

לא צריך להחזיר החזר חודשי, סוג ההלוואה לבני 60+ אין דרישה להחזר חודשי.

יש תנאים להסכם לפיהם ההלוואה עומדת לפירעון רק כאשר הבית נמכר או המלווה נפטר .

מה הם הקריטריונים לקבלת משכנתא הפוכה?

  • נכס - על הלווה להיות בעל נכס רשום בטאבו.
  • שווי הנכס - השווי של הנכס המינימלי חייב להיות מעל ל- 1,000,000 ₪.
  • נכס קיים ללא חובות - הנכס חייב להיות רשום ללא חובות וללא אזהרות.
  • הילדים של הלווה חייבים לחתום על מסמכים - כאשר המלווה מעוניין לקחת את הלוואה הילדים. חייבים להיות בפגישה ולחתום על כל המסמכים מול הגוף אשר מלווה את ההלוואה.
  • גיל - הלווה חייב להיות בגיל של 60+ כדי לקבל משכנתא הפוכה.

מה זה משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה זו הלוואה הניתנת למבוגרים המעוניינים לקחת משכנתא בגיל מאוחר. צריך החזיר את הלוואה רק שהלווה נפטר, או שמוכרים את הדירה. זה יכול לקרות בזמן שהם עוברים כבר לבית אבות אין זמן מוגדר. המשכנתא מחושבת כמו משכנתא רגילה מקבלים כסף לפי שווי הנכס ומשעבדים אותו.

הלוואה הזו שונה רק מהפן של ההחזר, אם משכנתא רגילה חייב להחזיר החזר חודשי משכנתא הפוכה לא צריך להחזיר את הכסף כל חודש.

איך ניתן לחשב את משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה ניתן לחשב דרך מחשבון משכנתא מתקדם שיעזור לך להבין כמה תשלמו בהחזר החודשי, המחשבון ניתן לשירות הציבור ללא עלות. לאחר החישוב תגלו כמה תשלמו לאחר הפטירה או כמה עלות הנכס לאחר מלווה נפטר.

מי יכול לקבל משכנתא הפוכה?

כל מי שהגיע או עבר את גיל 60+, ויש לו נכס, בלי חובות, שעבודים או רשומות על הנכס (עיקולים) מבוגרים שיש להם יתרת משכנתא נמוכה והם מעוניינים להחליף משכנתא רגילה למשכנתא הפוכה .

אילו גופים נותנים הלוואה למשכנתא?

לרוב חברות ביטוח מספקות משכנתא הפוכה, או בנקים המעוניינים לספק הלוואות למבוגרים.

כדי לקבל משכנתא הפוכה ניתן להגיש בקשה באתר או להתקשר לגוף המלווה לדוגמא, חברת הביטוח הראל שמציעה להשאיר פרטים באתר שלה משכנתא הפוכה לגיל 60+.

 

מהם חסרונות של משכנתא הפוכה?

  1. סכום - בגלל שהמלווה לא מחזיר את ההלוואה ישר לאחר לקיחת הלוואה גורם הלוואה לתפוח להגיע למימדים גדולים, ההחזר של הלוואה מגיע ליורשים ולכן לא ניתן לבדוק האם המלווה היורש יוכל להחזיר את הלוואה .
  2. משפחה - בגלל שלוקחים הלוואה מאבא לבן יש הרבה ריבים בתוך המשפחה ולכן יהיה הרבה חיכוכים בין אחים האם למכור את הדירה? מי יחזיר את ההחזר החודשי? למי מגיעה הדירה?
  3. ריבית -  הריבית של הלוואה גבוה יחסית להלוואות אחרות, בגלל שהגוף המלווה לא מקבל את הכסף ישר אחרי הלוואה הריבית תופחת ונהיית גבוה עם השנים .   

לסיכום -  צריך לחשוב טוב טוב לפני שלוקחים משכנתא הפוכה וממי לוקחים, חברות הביטוח יכולות לפתות אתכם לקחת משכנתא ולבסוף תשלמו סכומים מאוד גבוהים בגלל הריביות. בדקו את כל המסמכים שאתם חותמים עליהם ובדקו בנוסף האם היורשים יוכלו לקחת על עצמם את המשכנתא

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.