בחירת בית אבות

בחירת בית אבות

יותר ויותר מבוגרים מבינים שבחירת בית אבות או דיור מוגן מבין מאות בארץ הפך מעשה לא קל ואף מעיק, בכדי לבחור בית אבות בימינו צריך לברור מבין מאות בתי אבות בארץ וכמובן בעזרת כמה וכמה פרמטרים שונים ומגוונים, לכל מבוגר אשר אמור לבחור בית אבות מתאים, יש עליו לדעת לברור ולמצוא את הדברים אשר להם זקוק במסגרת הבית אבות שבחר.

עניין של מיקום

לרוב ניתן לראות איך כל בית אבות מציע פחות או יותר את אותם הדברים, את אותם השירותים, מעין "אותה גברת בשינוי עדרת" העניין הוא, שבכל בית אבות תמיד יש את הפלוס החסר אשר באמת גורם לאותו המבוגר לשים את כף רגלו ולבחור, בזכות כך שבארצנו הקטנטונת המשפחות מאוד מקורבות בתוך עצמן, יש חשש גדול להרגיש מרוחקים ממקורבינו אשר מחפשים בית אבות מתאים להם. לשם כך, יותר ויותר בתי אבות נפתחו בכמה ערים שונות, וכמובן – חלוקה נאה לכל הארץ, מעין "רשתות" שכאלו לזכות ב"לקוחות" פוטנציאלים רק לשם המיקום, להיות קרוב לאותן משפחות אשר רוצות להיות ערות, להגיע ולבקר ככל הניתן את מקורביהם.

שירותים נוספים?

אחרי שהבנו שלא כל בית אבות אכן מתאים לנו עקב המיקום והריחוק שלנו למשפחותינו, ניתן לברור בית אבות מתאים בעזרת הבנת השירותים המוצעים לנו ולמבוגרים אשר שוכנים במקום, במסגרת השירותים הקבועים ניתן לראות:

  • שירותי סיעוד
  • שירותי מכבסה
  • ארוחות מסודרות
  • שירותי דואר

לפעמים בתי אבות דואגים גם לשאר הצרכים של אותם אנשי גיל הזהב, מעין שירותי סיעוד נוספים במסגרת המקום על מנת לאפשר נוחות כללית רחבה יותר ובחירה קלה יותר לבחירת בית אבות מתאים לצרכיהם השונים של אותם קשישים.

שירותים נוספים שניתן לקבל:

  • שירותי מספרה
  • ספריות מגוונות
  • בית כנסת פנימי בבית אבות
  • מטפלות צמודות 24 שעות

בתי אבות מנסים לעשות את כל מה שאפשר על מנת לתת למבוגר הרגשה של בית אמיתי, אחרי הכול – ניתן לראות מבוגרים רבים אשר לא מצליחים לבחור בית אבות רק משום שאין "הרגשה ביתית", הם לא יעזבו את הבית הפרטי שלהם שחיו וגרו בו במשך עשרות של שנים בשביל לעבור שוב לחיות בתוך מסגרת.

בתי אבות חזרה לילדות

לא משנה איך מסתכלים על זה, רואים שלחיות במסגרת בתי אבות זה מעין מסגרת דומה לילדות שלנו, חסרת דאגות, חסרת אחריות – מעין "אימא ואבא" אשר דואגים לכל החשוב לנו, ארוחות בזמן הנכון, ללכת לישון בזמן הנכון וכמובן – טיפול תרופתי לפי הוראות רופאים מוסמכים, שירותי סיעוד וטיפולים שגרתיים צמודים. כל זה נותן לדייר הרגשת ביטחון ובטיחות מה שלא תמיד היה חש בבית.

בתי אבות נותנים לנו מסגרת של חברים חדשים, "הורים" דואגים חדשים וכמובן – טיפולים אשר מעצימים את כח גיל הזהב לעוצמה שניתן לחיות איתה לאורך שנים נוספות.

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.