טיפול במשבר גיל ה-70

קשישים הם פלח אוכלוסייה שגדל במהירות, וזהו שינוי דמוגרפי מהותי בעולמנו. ככל שאוכלוסיית הקשישים גדלה, כך גדל הצורך שלה בגישות טיפוליות שונות למשברים רגשיים ונפשיים. נכון להיום מרבית הקשישים הזקוקים לסיוע רגשי, אינם מקבלים מענה וטיפול ואינם מוצאים מזור לקשיים הרגשיים הכרוכים בתהליך ההזדקנות. בכל הנוגע למשבר גיל 70, חשוב לזכור שכל אדם צפוי לעבור אותו בדרך שונה. אף שקשישים רבים מצפים לשנות גמלאות נוחות, משמחות וטובות, מרבית האנשים נושקים לגיל 70 עם פחדים, דאגות וחרדות. הם מתמודדים עם פחד מפני תהליכי ההזדקנות, עם דאגות הנובעות ממצבים רפואיים כרוניים ועם חרדות מפני אובדן של בני זוג, חברים או בני משפחה ומפני המוות שלהם עצמם.

אין דרך אחת לטיפול במשבר גיל 70, והטיפול עצמו צריך להיות מותאם ליכולותיו הפיזיות של הקשיש, למצבו הגופני וכן למצבו הרגשי. אימון אישי הוא דרך נהדרת להתמודד עם תהליכי ההזדקנות ועם הפחדים שנלווים אליהם ואמצעי להגברת החיוניות ולהעצמה אישית. הינה מקצת מהיתרונות של אימון אישי בגיל 70.

אף פעם לא מאוחר לפנות לתהליך אימון אישי

יש סיבות רבות שמצדיקות פנייה לתהליכים טיפוליים רגשיים בכלל ולאימון אישי בפרט. הגישה המעשית המניעה את תהליכי האימון ומלווה אותם, מתאימה במיוחד לקשישים ועוד יותר לקשישים המתמודדים עם משבר גיל 70. שיחות שבועיות עם מאמן אישי למבוגרים לא רק מקלות את הקשיים המחוללים את המשבר הרגשי של גיל 70 אלא גם מסיב?ים את תשומת ליבם של המתאמנים לעוצמת החיים שעוד טמונה בהם. אף שמצבים כרוניים הם בלתי נמנעים ככל שמתבגרים, אפשר ללמוד לחיות איתם ולמצוא דרך להתגבר עליהם. המרחב הבטוח והמוגן שהמאמן מציע, השיחות הנעימות, הנינוחות והאופטימיות עם המאמן ושגרת האימונים הקבועה הם מצע רגשי רך ונוח שעוטף את המתאמן, משכיח ממנו את מכאובי הגוף והנפש, נותן לו תקווה ומעורר בו רצון לחיים טובים, מספקים ואיכותיים. 

לשנות את נקודת המבט בתהליך אימון אישי

אימון אישי עוזר למתאמן בן ה?70 לתרגל דפוסי חשיבה חיוביים שתומכים בהתמודדות מיטבית עם תהליכי הזקנה. כיוון שבכל גיל האדם מחפש משמעות, וחיפוש המשמעות הוא תמידי ואין?סופי, חשוב לכוון את המתאמן הקשיש לאופקים חדשים ומעניינים שייתנו לחייו משמעות ויעוררו בו עניין וסקרנות. אימון אישי הוא דרך מצוינת לשנות את נקודת המבט השלילית המאפיינת בדרך כלל את תהליכי ההזדקנות, ולאמץ גישה חדשה, חיובית ורעננה בנוגע אליהם. תהליך האימון יזכיר למתאמן שגם בגיל 70 אפשר להגשים חלומות, להציב מטרות חדשות ולכבוש יעדים. כל חלום הוא אפשרי בכל גיל ובכל מצב. צריך רק לאמץ את הגישה הנכונה לכך, ואימון אישי תומך, יעיל וממוקד יחזק במתאמן את ההבנה הזאת ויסייע לו להתגבר באומץ על המשבר.

אימון שהוא שיעור לחיים

משבר גיל 70 הוא הזדמנות נהדרת לשיעור חיים נפלא. הוא מלמד כל אחד שאפשר לפנות לעזרה ושצריך לעשות זאת; שמשבר רגשי הוא לא בושה – הוא מעיד על האנושיות שלנו; שזקנה היא לא האויב – היא שלב טבעי בחיים שיכול להיות ממלא, מספק ומלא גאווה; שאף פעם לא מאוחר להגשים חלומות, ותמיד אפשר למצוא דרך להגשים חלומות גם אם קשה וגם אם המצב הרפואי מעכב או מגביל. אימון אישי ינתב את המתאמן בן ה?70 לדרך חיים חדשה וילמד אותו שגם בגיל 70 הכול עוד אפשרי. 

 

חיפוש מגורים למבוגרים לפי רשתות מובילות
נוה עמית
עד 120
בית בלב
משען
בית בכפר
חיפוש בית אבות עם ברבן

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.